Haber Detayı
04 Eylül 2014 - Perşembe 02:56
 
Çankaya'nın Hizmetlerine Mobil Ulaşımı
Çankaya Belediyesi, vatandaşların hizmet ve bilgi erişimlerini kolaylaştırdı
Çankaya Haberi
Çankaya'nın Hizmetlerine Mobil Ulaşımı

Çankayalılar, imardan emlak işlerine, temizlikten asfalta kadar birçok hizmet hakkında mobil uygulama aracılığıyla bilgi sahibi olabiliyor.

Emlak ve çevre temzilik vergisi, cep telefonu ve tabletten ödenebiliyor.

Çankaya Belediyesi’nin hizmetlerine kolaylıkla ulaşılabileceği ve vatandaşların şikayet ve taleplerin iletilebileceği mobil uygulamaları vatandaşlardan ilgi görüyor. Android ve İOS işletim sistemi kullanan akıllı telefonlar ile tablet bilgisayarlar aracılığıyla Çankaya Belediyesi’ne erişebilen vatandaşlar, borç sorgulama, rayiç bedel öğrenme gibi işlemlerini de kolaylıkla yapabiliyorlar.

 

Çankaya Belediyesi’nin ilçedeki projelerine erişimin sağlandığı mobil uygulamada, belediyeden haberlere de yer veriliyor. Mobil uygulama, e-rehber aracılığıyla Çankaya’daki kültür-sanat etkinlikleri, restoran, sinema, sağlık kuruluşları, kamu kurumları, eğitim kurumları, Pazar yerleri gibi birçok yerin adres ve telefonlarına erişim kolaylığı sağlıyor. Mobil uygulama ile aynı zamanda Çankaya Belediyesi’nin sosyal medya kanallarına da tek tuşla ulaşılabiliyor.

TAŞDELEN: “BİZE YAZIN”

Teknolojinin gündelik yaşamda gerekliliğinin giderek arttığı bir çağda Çankaya Belediyesi’nin de dijital ortamda hizmet verdiğini ve vatandaşların bu kolaylıktan dolayı memnun olduklarını ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çankayalı hemşerilerimiz emlak ve çevre temizlik vergilerini de mobil uygulama sayesinde rahatlıkla ödeyebiliyorlar.” dedi.

 

Taşdelen ayrıca Çankayalıların istek ve şikayet bildirimlerini mobil uygulama ile zaman kaybetmeden yapabileceklerini ve böylece sorunun çok daha kısa sürede çözümlenebileceğini belirterek  “Çankayalılar isteğiniz, eleştiriniz veya şikayetiniz varsa lütfen bize yazın.” mesajını verdi.  

ŞİKAYETLER FOTOĞRAFLARLA GÖNDERİLEBİLİYOR

Mobil uygulama, Çankayalıların talep ve şikayetlerini görsel materyalle iletmelerine de olanak sağlıyor. Uygulamada girilen istek ve şikayet ikonundan yönlendirilen sayfa aracılığıyla üç fotoğraf ile talepler bildirilebiliyor.

Zamanla seçeneklerin çoğaltılacağı Çankaya Belediyesi mobil uygulamasında, belediyenin web radyo ve televizyonuna da ulaşılabilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi, vatandaşların, hizmet, bilgi, erişimlerini, kolaylaştırdı
Yorumlar
Haber Yazılımı