Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 22:34
 
Çubuk'ta Kemal Kılıçdaroğlu'na Saldırı
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğradı. Bir eve götürülen CHP liderinin durumun iyi olduğu öğrenildi.
Siyaset Haberi
Çubuk'ta Kemal Kılıçdaroğlu'na Saldırı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde, şehir er Yener Kırıkcı için düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törenin ardından CHP Lideri bir grubun saldırısına uğradı. Arbede yaşanması üzerine güvenlik güçleri olaya müdehale etti. Güvenlik güçleri Kılıçdaroğlu'nu çevredeki bir eve götürdü. CHP liderinin durumunun iyi olduğu bildirildi. Güvenlik güçleri, evin çevresinde toplanan kalabalığın dağıtılması için çalışma başlattı.
 
CHP'Lİ GÖK: ARBEDEDE HEPİMİZ BİR YERE SAVRULDUK

CHP'li Levent Gök, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya ilişkin, "Yaşanan arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğukkanlı olmalıyız. Genel başkanımız bir açıklama yapacaktır" dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.
 

ANKARA VALİLİĞİ: YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Ankara Valiliği, Kılıçdaroğlu'na saldırı olayıyla ilgili yasal işlem başlatıldığını duyurdu. 

Valilik açıklamasında, "Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır" denildi. (kaynak: ntv.com.tr)

 
 
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çubuk'ta, Kemal, Kılıçdaroğlu'na, Saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı