Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 00:22
 
EGO Şoförlerine Vatandaşla İç İçe Eğitim
Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, Toplu Taşıma Araçlarını kullanan sürücülerin vatandaşla etkili iletişim kurabilmesi için ilk kez vatandaşların da katıldığı uygulamalı eğitim düzenliyor.
Ankara Haberi
EGO Şoförlerine Vatandaşla İç İçe Eğitim

Ankara Büyükşehir Belediyesi, personele yönelik “Kişisel Gelişim Seminerleri”nde farklı yöntemler uygulamayı sürdürüyor.

          Hizmet içi eğitimlere ağırlık veren EGO Genel Müdürlüğü, otobüs şoförleriyle vatandaşları ilk kez aynı eğitimde buluşturuyor.

 

VATANDAŞLA İÇ İÇE UYGULAMALI EĞİTİM

Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı’na bağlı 5 Bölge Şube Müdürlüğü’nde görevli şoförlere verilen eğitimlerde; dezavantajlı gruplara (engelli, yaşlı ve hamile ve çocuklu ailelere) yönelik davranış biçimleri uygulamalı anlatılıyor.

Büyükşehir Belediyesi vatandaş memnuniyetini önceleyen hizmetlere ağırlık verirken, 2 bin 500 otobüs şoförü 153 Mavi Masa’ya şikayette bulunan vatandaşlarla bir araya getiriliyor.

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin’in verdiği eğitimlerde, otobüs şoförlerine vatandaşlarla etkili iletişim kurma yöntemleri hakkında bilgi veriliyor.

 

TİYATRO OYUNLARIYLA DESTEKLENEN EĞİTİM

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Aile Yaşam Merkezleri’nde görevli tiyatro oyuncularının skeçlerle destek verdiği eğitimler, Şubat ayı sonuna kadar devam edecek.

         Vatandaşlar otobüs şoförlerine, toplu taşıma araçlarını kullanırken karşılaştıkları zorlukları ve davranış biçimlerini yüz yüze anlatma imkanı bulurken, eğitimler aracılığıyla sorunun kaynağında çözülmesine ve nezaket kurallarının her iki taraf için de örneklerle sunulmasına imkan sağlanıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: EGO, Şoförlerine, Vatandaşla, İç, İçe, Eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı