Haber Detayı
01 Mayıs 2013 - Çarşamba 00:23
 
Egospor Atletizm Şenliği Tamamlandı
Atletizm Şenliği’nin ikincisi Ankara Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda büyük bir coşku ile Ankara’da yapıldı.
Spor Haberi
Egospor Atletizm Şenliği Tamamlandı

Ego Spor Kulübü’nün çocukların sportif gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlemiş olduğu Atletizm Şenliği’nin ikincisi Ankara Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda büyük  bir coşku ile Ankara’da yapıldı.

 

29 Ekimde 1.Cumhuriyet Kupası adı altında ilki düzenlenen şenliğin ardından gelenekselleşen ve ikincisi 1.Egemenlik Kupası Egospor Atletizm Şenliği adı altında tertiplenen bu organizasyona Ankara’da bulunan 44 okuldan 664 öğrenci katıldı.

 

Ankara’da Atletizmin Yaygınlaştırılması Hedefleniyor 

 

19 Mayıs Naili Moran Atletizm Tesislerinde düzenlenen ve tüm okullardan katılıma açık olan şenliklerde 1999 ve 2000 doğumlu öğrenciler 75 ve 1000 metre, uzun atlama ve gülle atma (2 kg.); 2001 ve 2002 doğumlu öğrenciler ise 60 ve 1000 metre ile uzun atlama ve tenis topu atma branşlarında yapılan yarışmalarda dereceye girebilmek için mücadele gücü yüksek, izleyenlere keyif veren yarışlar sergiledi.

 

Yarışmalara katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ile tişört hediye edilirken katılan tüm okullara da günün anısına katılım kupası takdim edildi.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ego Spor Kulübü Başkanı Ali İhsan ÖLMEZ "Ankara Büyükşehir Belediyesinin sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz, coşkulu ve heyecanlı geçen bu şenlikte, çocuklarla çok  güzel iki gün geçirmenin yanı sıra, onlara atletizm sporunu tanıtmak, yetenekli çocukları atletizme kazandırmak ve milli takıma kaynak teşkil etmek hedefimizdi. Çok verimli geçtiği kanaatindeyim, 19 Mayıs haftası etkinlikleri çerçevesinde 13-14 Mayıs günlerinde düzenleyeceğimiz  “1. Gençlik Kupası Egospor Atletizm Şenliği” ne şimdiden tüm halkımızı davet ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Atletizm, Şenliği’nin, ikincisi, Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, sponsorluğunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı