Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 20:56
 
Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?
Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihi milyonlarca emekli tarafından merakla araştırılıyor. Bilindiği üzere ikramiyeler bayram öncesinde ödeniyor.
Ekonomi Haberi
Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihi, son günlerde ekonomi gündeminin ilk sıralarında yer alıyor. Hatırlanacağı gibi ilk defa geçtiğimiz yıl emeklilere 1000 (bin) TL bayram ikramiyesi verilmişti. O tarihten sonra her Ramazan ve Kurban Bayramında emeklilere 1000 (bin) TL bayram ikramiyesi ödemesi yapılmaya başlandı. Peki, 2019 Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak? 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bayram ikramiyelerinin bayramdan önce ödenmesi gerekiyor. Bu yıl Kurban Bayramı 11 Ağustos Pazar günü başlayacak. Yani ödemelerin bu tarihten önce yapılması gerekiyor. Ancak bayramdan bir gün öncesi Cumartesi’ye denk geliyor. Yani, bankalar kapalı olacak. Bu nedenle ödemelerin en geç 9 Ağustos Cuma yapılması bekleniyor. Ancak hemen belirtelim ki konuyla ilgili herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ EN KADAR?

Emekli Bayram ikramiyesinin yasal karşılığı emekli maaşının yasal karşılıklarıyla aynı değil. Yani emekli maaşına zam yapılması emekli bayram ikramiyelerine de zam yapılmasını gerektirmiyor. Emekli bayram ikramiyesi düzenlemede 1000 (bin) TL olarak yer alıyor. Yani düzenleme gereğince her bayramda olduğu gibi 2019 Kurban Bayramı’nda da bin TL ikramiye verilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Emekli, İkramiyeleri, Ne, Zaman, Ödenecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı