Haber Detayı
26 Aralık 2020 - Cumartesi 10:33
 
Enver Demirel, 2020 Yılını Değerlendirdi
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel 2020 yılını değerlendirdi. Demirel 2020 yılında COVİD-19 pandemisiyle başarılı bir şekilde mücadele ederken bir yandan da yatırım ve hizmetlerin hız kesmeden devam ettiğini söyledi.
Etimesgut Haberi
Enver Demirel, 2020 Yılını Değerlendirdi

PANDEMİ DÖNEMİ HİZMETLERİ

Demirel Mart ayının ilk haftasından itibaren ülke olarak pandemiyle mücadele sürecine girildiğini hatırlatarak "KOVİD-19'la mücadelede yerel yönetimlere önemli görevler düşüyor. Biz de belediye olarak bu yönde başarılı çalışmalar gerçekleştirdik. Ücretsiz maske ve dezenfektan dağıtımı yaptık. Okul, cadde, sokak, park ve bahçe, pazaryeri, toplu taşım araçları dahil olmak üzere 4,5 milyon m2 alanı dezenfekte ettik. İl Bilge Hatun Erinçevi’mizde kalan 58 sakinimizi izole ettik ve doktor eşliğinde görme taraması ve yaşam kalitesi taramalarıyla kontrollerini ve takiplerini sağladık. İhtiyaç sahiplerimize bu süreçte daha çok destek verdik. Aşevimiz 24 saat görev yaptı ihtiyaç sahiplerine, karantina sürecindeki vatandaşlarımıza, sağlık çalışanlarımıza sıcak yemek ulaştırdı. Eti-kart, gıda dağıtımları ile yardıma muhtaçların hizmetinde olduk. Sokağa çıkma kısıtlamalarında da Halk Ekmek Fabrikamız her gün ekmek üreterek vatandaşlarımıza ulaştırdı. ETİATA VE VEFA gruplarımızla evinden çıkamayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan hemşehrilerimize destek sunduk. Pandemi henüz bitmedi bizim de bu yönde çalışmalarımız aralıksız sürüyor".

 

 

KÖY KONAKLARI

Demirel, bu yıl içinde hizmet ve yatırımların devam ettiğini belirterek, "Tunahan ve Bağlıca Mahallelemize kapalı pazar yeri kazandırdık. Çalışmaları tamamlayıp inşallah kısa sürede hizmete açacağız. Yapracık ve Ballı Kuyumcu Mahallelerimize Köy Konağı kazandırıyoruz. Kabasını bitirdik onları da 2021 yılı içerisinde hizmete sunacağız" dedi.

 

TÜRK TARİH MÜZESİ

Bu yıl Türkiye'ye örnek yatırımlara bir yenisin daha eklediklerinin altını çizen Demirel sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de ve Türk dünyasında başka örneği olmayan Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nı ilçemize kazandırdık. Projemizde Türk tarihindeki dönüm noktaları, şanlı Türk tarihine damga vurmuş devlet adamları, komutanlar, tarihçiler, edebiyatçılar heykel, rölyef, anıt, bilgi panoları ve vesikalarla bir platformda yer alıyor. Ergenekon'dan Cumhuriyet'e ve günümüze Türk tarihini bu müzemizde yaşatıyoruz. Toplam 55 bin metre karelik alanda kurulu bu dev alanda içerisinde 650 kişilik konferans salonu, 10 bin kişilik kütüphanenin de hizmet verdiği 7 bin metre karelik kapalı müzemizde yer alıyor" şeklinde konuştu. Demirel, Türk Tarih Müzesi'nin ilkokul, lise ve üniversite eğitimi gören gençler başta olmak üzere tarihi araştırma yapan akademisyenler ve toplumun tüm kesimlerinhe kaynaklık edeceğini söyledi.

Park ve yeşil alan çalışmaları kapsamında bu yıl 50 park 250 bin metre yeşil alan yaptıklarını ifade eden Demirel, binlerce ağacı da toprakla buluşturarak ormanlık alanlar oluşturduklarını vurguladı.

Bu yıl içerisinde önce Elazığ sonra İzmir Depremi'ni yaşadıklarını aktaran Demirel, bu iki ildeki depremzedeler için yardım tırları gönderdiklerini hatırlattı.

 

KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR

Etimesgut'un çok önemli bir kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yaptığını belirten Demirel, "Kültür ve Sanat Şehri Etimesgut'ta Uluslararası Türk Kültür ve Sanatı'nı gerçekleştirdik. Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, rektörlerimizi ve akademisyenlerimizi ilçemizde ağırladık. 286 akademisyen kültürümüzü sanatımız araştırdı; 190 bildiri yayımladı. Bizim olana sahip çıktık. 8 rektörün imzasıyla Türk Kültür ve Sanatına katkılarımzdan dolayı Yüksek Hizmet Beratı'yla taltif edildik. Pandemi nedeniyle on-line olarak yapılan sempozyuma katılan bilim insanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Enver, Demirel,, 2020, Yılını, Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı