Haber Detayı
25 Kasım 2018 - Pazar 23:46
 
Etimesgut Engelsiz Yaşam Merkezi'ne Tam Not!
Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. KOÇ; “Ankara’da Tek, Türkiye'ye ve Dünya’ya Örnek Tesis” dedi..
Etimesgut Haberi
Etimesgut Engelsiz Yaşam Merkezi'ne Tam Not!

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan Koç ve Genel Müdür Yardımcıları, Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi ile İl Bilge Hatun Erinç Evi(Huzurevi)'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türkiye'nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi ile başkent Ankara'nın en güzel huzurevlerinden olan İlbilge Hatun Erinç Evi'ni bakanlık yetkililerine tanıtarak bilgilendirmede bulundu.

HAYRAN KALDILAR

Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hayranlıkla gezdiklerini ifade eden Genel Müdür ve bakanlık yetkilileri; “Ankara’da Tek Türkiye’ye ve Dünyaya Örnek engelsiz yaşam merkezi yapmışsınız. Sizi tebrik ediyorum. Merkezde olması gereken ne varsa hepsini düşünmüşsünüz. Böyle bir hizmet yapmak isteyen diğer belediyelere; 'Etimesgut’a gidin, oradaki projeyi inceleyin' diye buraya yönlendireceğiz dediler. İl Bilge Hatun Erinç Evi’ni de gezen Genel Müdür Orhan Koç ve Genel Müdür Yardımcıları, burada bulunan yaşlılarla sohbet ettiler.

'MUTLUYUZ, GURURLUYUZ'

Belediye Başkanı Enver Demirel, "İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza bu hizmeti sunmaktan dolayı çok mutluyuz ve Etimesgut olarak bunu başarmış olmaktan dolayı gururluyuz" diyerek, Merkez'in, her yönüyle Türkiye'de tek olduğunu söyledi.

Başkan Demirel; Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi ile ilgili şu açıklamada bulundu: "Türkiye'nin en kapsamlı, en modern, örnek engelsiz yaşam merkezini Ankara'da, Etimesgutumuz'da kurmuş bulunuyoruz. Bağlıca Mahallemizde, 20 bin metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz merkezimizde, engellilerimiz ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak herşeyi düşündük, geliştirdik ve gerçekleştirdik. 5 bloktan oluşan merkezimizin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet vermektedir. Merkezimizi, asansöründen yürüme yollarına, oyun gruplarından yön işaretlerine kadar her yönüyle engellilerin kolayca kullanımı için özel olarak tasarladık. İlçemize, Ankaramız'a, ülkemize hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Engelsiz, Yaşam, Merkezi'ne, Tam, Not!,
Yorumlar
Haber Yazılımı