Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 22:16
 
Etimesgut'ta MHP'den 2 Bin Kişilik İftar
24 Haziran seçimlerinde görev alacak okul başkanları ve Sandık Görevlileri İle Etimesgut Sivil Toplum Kuruluşu önderlerinin misafir edildiği İftarda 2 bini aşkın kişi ağırlandı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta MHP'den 2 Bin Kişilik İftar

illiyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanlığı’nın Eryaman Grand Park’ta düzenlediği “Sandık Görevlileri İftar Programı” na yoğun katılım, Etimesgut’ta MHP ‘nin gücünü bir kez daha gözler önüne Serdi.

   İftar sonrasında gerçekleştirilen sandık görevlileri eğitim programıyla MHP Etimesgut sandık çalışmalarını tamamladı. 27’nci dönem milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıkta ve seçim bölgelerinde görev alacak MHP’liler , vatandaşın sandığa yansıyan iradesinin, tescil edilmesinde üstlenecekleri görev bilinci ve azmiyle yüreklere su serptiler.

   Programda bir selamlama konuşması yapan MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil ŞAHİNGÖZ  “ Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ’nin “CUMHUR İTTİFAKI, MİLLET AKLI” temasıyla seçim çalışmalarının başladığını, gerek teşkilatlarının gerekse vekil adaylarının yoğun bir tempoyla çalıştıklarını”şeklinde konuştu. Şahingöz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yaşanılan süreçteki sıkıntıları aşabilmesi için vatandaşın en az yarısından çoğundan yetki alarak iradelenmiş güçlü bir hükümet  sistemi ihtiyacınının tespitiyle Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ’nin, ”Cumhurbaşkanlığı Hükümet “sistemine destek olmuş ana kaidelerini ortaya koymuş ve Cumhurbaşkanı Adayı olarak da Recep Tayyip ERDOĞAN’ı işaret etmiştir. Seçim süresi de öne çekilmiş ,hain yapılarla ve terör odaklarıyla bunların her türlü iç dış destekcileriyle beraber yok edilinceye kadar mücadele edilmesi en öncelikli konu olmuştur. Biz MHP’liler bunu yerine getirmek için yeterli azim ve inanca sahibiz.” açıklamasında bulundu.

   ŞAHİNGÖZ: TEREDDÜTÜMÜZ YOK
   Halil Şahingöz, sözlerine şöyle devam etti: “Ancak bunların yapılabilmesi Milliyetci Hareket Partisi’nin seçimlerden güçlü bir şekilde yeterli bir çoğunluğa ulaşarak çıkmasına ve TBMM’ de güçlü bir şekilde temsil edilmesine bağlı. Bunun için de vatandaşlarımızın teveccühünü kazanmalı bunu sandığa yansıtmalı ve sandıktan çıkacak olan sonuçları da tescil ettirmeliyiz. İşte burada siz mahalle Temsilcilerimiz, Okul Başkanlarımız ve Sandık Üyesi olarak görev alacak arkadaşlarımıza büyük görevler düşmektedir. Vatandaşın sandığa yansıyacak teveccühüne en ufak bir halel getirmeden oyların tescilini gerçekleştirmek sizlere ait. Bu kutsal görevinizi yerine getirmenizde en ufak bir tereddütümüz yoktur. Çünkü bu teşkilata mensup her bir kişi kendisine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirebilecek donanıma, bilgiye vicdana ve çalışkanlığa sahiptir.”

   İTTİFAK 2071’E KADAR
   Daha sonra söz alan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve 3. Bölge Milletvekili Adayı Yaşar YILDIRIM, erken seçime gitmeyi zaruri kılan faktörleri anlatarak, Cumhur İttifakı’nda güçlü bir MHP için oy istedi. Cumhur İttifakı sözleşmesinin süresinin 2071’e kadar devam edeceğini söyleyen Yaşar YILDIRIM , milletvekili olursa kendisine en kolay ulaşılan milletvekili olacağını söyledi.

   DEMİREL NELER SÖYLEDİ?
   Programın eğitim kısmına geçmeden önce Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL söz alarak, Devletin sıkıntıya düştüğü bir süreçte milliyetçilerin kendilerini ve partilerini düşünmek gibi bir lüksleri olmadığını geçmişte olduğu gibi şu anda da milletin Bekası için gereken her türlü gayret, fedakarlık ve çalışkanlıkları göstererek ülkücü her ferdin bu işe gövdesini koyduğunu söyledi ve “Bu nedenle 24 Haziran seçimlerinde güçlü bir MHP güçlü bir irade için MHP’li milletvekillerimize oy vermek gerekmektedir” dedi.

   Toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara 3.Bölge Milletvekili Adayı Yaşar YILDIRIM, Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL ve Başkan Yardımcıları ile Belediye Meclis Üyeleri, MHP Ankara İl ve İlçe Yönetimi , MHP Milletvekili adayları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Etimesgut Ülkü Ocakları Başkanı ve 2 bine yakın sandık görevlisi katıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, MHP'den, 2, Bin, Kişilik, İftar,
Yorumlar
Haber Yazılımı