Haber Detayı
02 Ağustos 2016 - Salı 10:20
 
Etimesgut Belediye Meclisi Darbe'ye Karşı Tek Yürek
15 Temmuz darbe girişiminden sonrası ilk olağan aylık toplantısını yapan Etimesgut Belediye Meclisi, şehitler için İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediye Meclisi Darbe'ye Karşı Tek Yürek

15 Temmuz darbe girişiminden sonrası ilk olağan aylık toplantısını yapan Etimesgut Belediye Meclisi, şehitler için İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Türk bayraklarıyla donatılan mecliste konuşan Grup Başkanvekilleri, darbe girişimine karşı tek ses, tek yürek oldu, darbeyi bir kez daha kınadılar. Başkan Enver Demirel de, “Bir kez daha gördük ki söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Dünya görüşü ve siyasi parti farkı gözetmeksizin milletçe birlik olduk, ortak paydalarımızda buluştuk” dedi.

Etimesgut Belediye Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısı, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel başkanlığında yapıldı. Meclis salonu ayyıldızlı Türk Bayraklarıyla donatıltı. Toplantı, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde şehit olan asker, polis ve siviller ve tüm şehitler için yapılan saygı duruşu ve akabinde okunan istiklal marşıyla başladı.

DEMİREL: ORTAK PAYDADA BULUŞTUK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye meclisi olarak 15 Temmuz darbe girişimini kınayan bildiri yayımladıklarını hatırlatarak, “Milletin birliğine, beraberliğine, devlet kurumlarına ve milli iradeye yapılan hain darbe girişimine halkımız en güzel cevabı vermiş, darbeye karşı direnmiştir. Bu direniş sırasında ne yazık ki ilçemizde ikamet eden 26 asker, polis, sivil insanımız şehit olmuştur. Bu millet bir kez daha gösterdi ki söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Milletçe bu darbe girişimi karşısında siyasi parti farkı gözetmeksizin ortak bir paydada buluştuk, ülkemizin güzelikleri etrafında buluştuk. Bu birlik ve beraberlik her zaman sürmeli. Vatanımıza, bayrağımıza, milletimize yapılan hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyorum, kınıyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

MHP’Lİ ÇEVRİM: BİRLİKTELİK HEP SÜRSÜN

MHP Grup Başkanvekili Metin Çevrim, Türkiye’nin devletiyle, miletiyle bir bütün olduğunun altını çizerek, bu birlik ve beraberliği kimsenin bozamayacağını söyledi. Darbe girişiminin TSK’nın tümüne maledilemeyeceğini vurgulayan Çevrim, “Unutmayalım ki bu asker ve polis omuz omuza hain bölücü terör örgütüne karşı canları pahasına mücadele ediyor” ifadelerini kullandı.

AK Parti’Lİ DOĞAN: OYUNU MİLLET BOZDU

AK Parti Grup Başkanvekili Ali Doğan da yaptığı konuşmada, darbe karşısında milletin duruşunun tüm kirli oyunları bozduğunu belirterek, 15 Temmuz darbe girişimini tarihi kara leke olarak niteledi.

CHP’Lİ DOĞAN: GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR

“Gün darbe girişimimin karşı durma; birlik ve beraberlik günüdür” diyen CHP Grup Başkanvekili Süleyman Doğan da Cumhuriyet ve demokratik değerlerin öneminin bir kez daha kanıtlandığını söyledi.

ŞAHİNGÖZ: ÖZLENEN BİRLİKTELİK

Bağımsız meclis üyesi Mesut Şahingöz, özlenen siyasi birlikteliğin darbe girişi sonrası oluştuğunu hatırlatarak, “Milletçe bütün siyasi parti liderlerinin bir araya gelmesini çok arzuluyorduk. Darbe hem siyasi partileri hem de milletimizi birbirine daha da yakınlaştırdı” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 15, Temmuz, darbe, girişiminden, sonrası, ilk, olağan, aylık, toplantısını, yapa
Yorumlar
Haber Yazılımı