Haber Detayı
04 Eylül 2014 - Perşembe 02:48
 
Figüran Filmi, 28 Kasım'da Vizyona Girecek
Çekimleri başarıyla tamamlanan komedi filmi Figüran’ın oyuncuları film vizyona girmeden önce yapılan bir yemek organizasyonunda bir araya geldiler.
Güncel Haberi
Figüran Filmi, 28 Kasım'da Vizyona Girecek

Bosphorus Film Makers tarafından çekilen  film, 28 Kasım 2014’te beyaz perdede sinema izleyicisiyle buluşacak. Sezonun en komik filmi olarak iddiasını ortaya koyan Figüran’ın tüm ekibi, hem eğlenceli geçen çekimlerinin bitişini kutladılar, hem de yorgunluk attılar.

Yemeğe, yapımcı Aytekin Mert, yönetmen Tolga Çetin ile oyunculardan Ceyhun Fersoy, Serenay Aktaş, Ferdi Kurtuldu, Erdal Cindoruk, Umut Oğuz, Cem Kılıç, İrfan Kangı, Yıldırım Öcek, Veysel Diker, Mehtap Bayrı, Ümit Yesin, Selçuk Fındıkçı ve Fatih Doğan katıldılar.

Oyuncular, sezonun en iddialı komedi filmlerinin arasında yer alacak olan ‘Figüran’ filminin,  izleyicileri için şimdiden güzel sürprizler hazırlamaya başladığını söylediler.

Yapımcı Aytekin Mert, filmi izleyen ve bileti ile selfie çekip www.figuranbenihollywoodagotur.com  adresine gönderen kişilerden, noter huzurunda yapılacak çekiliş ile üç şanslı izleyiciyi Amerika’ya, dünyanın en büyük stüdyoları olan Universal Stüdyolarını gezmeye ve Hollywood’u görmeye göndereceklerini belirtti. Türkiye’deki en büyük film stüdyoları olan Bosphorus Film’in de sahibi olan yapımcı Aytekin Mert, ‘Sinema izleyicisine güzel bir filmin yanı sıra böyle bir sürpriz yapmak istedik. Figüran’ın izleyicisine daha başka sürprizleri de olacak’ dedi.

Sinema izleyicisi tarafından merakla beklenen Figüran’ın konusu ise söyle: Dünyanın en beceriksiz ve en sakar figüranı Mutlu, eşsiz bir senaryo yazdığına ve başrol oynayacak kadar yetenekli bir aktör olduğuna inanmaktadır. Olabildiğince sakar fakat bir o kadar da samimi hareketleriyle setin altını üstüne getiren Mutlu ve  yine setlerde ışık asistanlığı yapan ev arkadaşı Cempo, mesleklerinde en üste çıkmak için kendi senaryolarını çekmek istemektedirler. Bu planlarını hayata geçirmek için, Mutlu’nun figüranlık yaptığı dizinin başrol oyuncusu Pelin Şafak’ı kendi projelerinde oynatabilmek ve dikkatleri üzerlerine çekmek için çabalamaktadırlar.

İki kafadarın projelerini yapımcı yapımcı dolaştırmaları ve Türkiye'nin starı Pelin Şafak'ı filmlerinde oynaması için ikna çabaları, sezonun en komik ve samimi filmini ortaya çıkardı. Figüran'ın sıcak, umut dolu, bazen hüzünlü ama hep komik hikayesinin arka planında dizi ve film setlerinin bilinmeyen dünyası izleyiciye sunuldu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çekimleri, başarıyla, tamamlanan, komedi, filmi, Figüran’ın, oyuncuları, film, v
Yorumlar
Haber Yazılımı