Haber Detayı
17 Mayıs 2013 - Cuma 00:44
 
Gözlerine Bant Takıp Futbol Oynadılar
Afet İnan Ortaokulu öğrencileri gözlerine bant takarak Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü futbolcularıyla karşılaştı.
Yenimahalle Haberi
Gözlerine Bant Takıp Futbol Oynadılar

Afet İnan Ortaokulu öğrencileri gözlerine bant takarak Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü futbolcularıyla karşılaştı. Öğretmenlerinin yönlendirmeleriyle yeşil sahada yollarını bulmaya çalışan gençler sıklıkla “Hocam ben neredeyim” diye sordular.

Yaşıtlarını hayrete düşürdüler

Yenimahalle Belediyesi’nin bünyesinde oluşturulan Görme Engelliler Spor Kulübü’nün Yenimahalle Kent Konseyi ile yaptığı işbirliğiyle gerçekleştirilen organizasyonda gençler kendilerini görme engelli yaşıtlarının yerine koydular. 2012 yılında Londra Olimpiyatları’nda da temsil edilen B1Futsalbranşını Türkiye’ye tanıtmak isteyen Yenimahalle Belediyesi sporcuları, içerisinde zil bulunan topu 3 kez fileler ile buluşturarak görebilen yaşıtlarını hayrete düşürdüler.

B1 branşını tanıtmayı hedeflediler

Spor engel tanımaz sloganıyla harekete geçerek görme engellilerin faaliyette bulunduğu bu branşı Türkiye’ye tanıtmayı hedefleyen Yenimahalle Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Erol Sayyıdan ve Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Birgül Bek gösteri müsabakasını Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin ile birlikte seyretti. Seyirciler arasında Afet İnan Ortaokulu Müdürü Yüksel Akkoyun ve Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı İlhan Tezel de vardı.

Hocam ben neredeyim

Görme engelli yaşıtlarının karşısında bir hayli zorlanan Afet İnan Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve seyircilerinin yönlendirmeleriyle yeşil sahada içerisinde zil bulunan topu bulmaya çalıştılar. Yenimahalleli futbolcuların “tehlike var” anlamına gelen “Voy, voy” uyarılarına bir süre sonra alışan öğrenciler, kale arkasındaki yönlendiricilerin talimatlarıyla topu bir kez filelerle buluşturmayı başardılar. Gözlerine taktıkları bantlarla karanlıkta kalan öğrencilerden bazıları sık sık öğretmenlerine dönerek, “Hocam ben neredeyim”  diye sordular.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Afet, İnan, Ortaokulu, öğrencileri, gözlerine, bant, takarak, Yenimahalle, Beled
Yorumlar
Haber Yazılımı