Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 22:42
 
Halil Hotaman'dan 19. Yıl Açıklaması
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, AK Parti'nin kuruluşunun 19. Yılı dolayısıyla gazetemize açıklamalarda bulundu. Teşkilat çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.
Etimesgut Haberi
Halil Hotaman'dan 19. Yıl Açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman AK Parti’nin kuruluşunun  19.Yılı dolayısıyla gazetemize açıklamalarda bulundu;

 

Ak Parti İlçe Başkanı Halil Hotaman yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2001 yılında siyaset sahnesinde yerini alan AK Parti, çeşitli engellemelere rağmen reformlar ve seçim başarılarıyla dolu 18 yılı geride bırakmış 14 Ağustos 2001'de "AK Parti" adıyla siyaset sahnesine çıktıktan sonra 18 yılda girdiği tüm seçimlerden birinci parti olarak çıkmayı başarmıştır.

Girdiği ilk genel seçimde, 3 Kasım 2002'de iktidara gelen AK Parti, "Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" sloganıyla çıktığı siyaset yolunda, 4 başbakan 2 cumhurbaşkanı çıkardı.

Girdiği ilk yerel seçim olan 2004 mahalli idareler seçimlerinde de yüzde 41,7'lik oy oranıyla sandıktan birinci parti çıkan AK Parti, 11'i büyükşehir olmak üzere 1950 belediyeyi kazandı.

2007'deki genel seçimlerde yüzde 46,58'lik oy oranına ulaşan AK Parti, Tunceli dışındaki 80 ilden milletvekili çıkarmayı başardı ve tek başına iktidar oldu.

 

Tabii ki Ak Parti iktidarını yıpratmak amacı ile de birçok vesayetçi engellemelerle de mücadeleler edildi. Örneğin 27 Nisan 2007'tarihli "e-muhtıra" açıklaması, TBMM de yaşanan 367 krizi, Cumhuriyet Mitingleri, Parti Kapatma Davası, Gezi olayları, 17-25 Aralık Fetö Kumpası, 7 Şubat MİT Krizi, FETÖ Darbe Girişimi gibi olaylarla Ak Parti iktidarı yıpratılmaya, devrilmeye çalışılmış olmasına rağmen Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ve milletimizle birlikte tüm bu olaylar bertaraf edilerek Türkiye Cumhuriyetinin 2023 ,2053 ve 2071 hedeflerine doğru çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

Milletimizin Cumhurbaşkanımıza ve partimize desteğine bir örnek ise AK Parti Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 10 Ağustos 2014'te yapılan seçimde doğrudan halk iradesiyle seçilen ilk ve Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı olmasıdır.

 

Halk tarafından seçilen İlk Cumhurbaşkanı olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın Ülkesi ve milleti için gösterdiği bu mücadele bir takım çevrelerce her zaman olduğu gibi 15 Temmuz da da engellenmeye çalışılmış, FETÖ'nün, Türkiye tarihinin en kanlı darbe girişimi olarak tarihe geçen hain projesi, 15 Temmuz gecesi örgütün, TSK'deki üniformalı teröristleri aracılığıyla hayata geçirilmiştir.

Darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Milletimizi, illerimizin meydanlarına, havalimanlarına davet ediyorum." yönündeki çağrısı üzerine vatandaşların tankların önüne geçerek demokrasiyi sahiplenmesiyle engellenmiş, Cumhur ve Cumhurbaşkanının haklı ve güçlü duruşu karşısında darbecilere gereken ders verilerek hainler cezalandırılmıştır.

 

Ak Partimizin Ülkemizin geleceğine yön veren en önemli adımlarından bir tanesi de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dir.

Türkiye, 16 Nisan 2017'de yapılan ve "tarihi" olarak nitelendirilen halk oylamasıyla yeni bir döneme girmiş, halk oylamasından yüzde 51,41 oranında "evet" oyu çıkmasıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesine karar verilmiştir.

İlk kez 10 Ağustos 2014'te cumhurbaşkanı halk tarafından seçilirken, 24 Haziran 2018'de seçmenler ilk kez cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için aynı gün sandığa gitmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerde yüzde 52,38 oy alarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı olmuştur.”

 

Ak Parti İlçe Başkanı Halil Hotaman İlçe Teşkilatı çalışmalarına yönelik yaptığı açıklamasında;

“19 yaşında olan Ak Partimizin Lideri, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Ak Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı olarak Hükümetimizin İlçemizdeki Sağlık, Eğitim, Spor ve diğer tüm alanlardaki yatırımlarını takip etmekte, halkımızın daha iyi yaşam standartlarına sahip olması adına İlçemizde ki sorunları yerinde tespit ederek ilgili makamlara ileterek takipçisi olmaktayız. Bir taraftan da Partimiz üyeleri ile Parti çalışmaları yapmakta, Partimize yeni üyeler kazandırmaya çalışmaktayız. Son dönemlerde yaşanan pandemi sürecinde de gerek sosyal yardımların ulaşması, gerek vefa destek ekiplerine destek verilmesi, gerekse de uzun süre evde kalan vatandaşlarımız ile birebir görüşerek ihtiyaç ve taleplerini tespit ederek gereken desteği vermek adına çalışmalar yapmaktayız.

 

Burada ki amacımız Cumhurittifakı olarak Etimesgutu daha yaşanılır hale getirmek ve Etimesgutlu hemsehrilerimizin daha rahat ve ferah içerisinde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaktır. İktidara geldiği günden beri yaptığı hizmetlerle ülkeye çağ atlatan bir partinin mensupları olarak durmadan, yılmadan, yorulmadan, yük olan değil yük alan bir teşkilat yapılanması çerçevesinde çalışmalarımızı yapıyoruz ve devam edeceğiz.

 

Yukarıda bahsettiğim sürece bakıldığında 19 yaşındaki partimiz tüm ulusal ve uluslararası engellenmelere rağmen daima milleti ile beraber, milletinden güç alarak iktidar olmuş ve bu yolda da önce millet parolasıyla çalışmalarına hız kesmeden devam edecek, bizlerde Ak Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı olarak durmaksızın tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesile ile Kuruluşundan bugüne kadar teşkilatımıza emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor, Teşkilatımıza desteklerinin devamını diliyor, ahirete intikal etmiş olanlara da Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. “diyerek sözlerine devam eden HOTAMAN “MİLLETİMİZLE BERABER İNANDIĞIMIZ YOLDA AK PARTİ İLE NİCE YILARDA BİRLİKTE OLMAK DİLEĞİYLE” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Halil, Hotaman'dan, 19., Yıl, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı