Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 02:43
 
Haymana, Filistinliler İçin Tek Yürek Oldu
Amerika Birleşik Devletleri’nin İsrail büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve protesto gösterilerinde İsrail Devleti’nin 55 Filistinli’yi katletmesi tüm dünyada olduğu gibi Haymana’da da protesto edildi.
Ankara Haberi
Haymana, Filistinliler İçin Tek Yürek Oldu

Şehitler Meydanında toplanan Haymanalılar ABD ve İsrail’e tepki gösterip, kardeş Filistin halkının yanında olduklarını belirttiler.

Burada bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Kudüs’ün kırmızıçizgileri olduğunu belirterek Türk milleti olarak her zaman kardeş Filistin halkının yanında olduklarını belirterek “Bizim için 81 vilayetimiz ne anlam ifade ediyorsa Kudüs’te aynı anlamı ifade ediyor. Türk milleti olarak her zaman kardeş Filistin halkının yanındayız. Gösterilerde şehit düşen Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.

Daha sonra söz alan AK Parti Haymana ilçe Başkanı Rüstem Kandemir ABD’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilk kıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, bu kararın kendileri için yok hükmünde olduğunu ifade etti. Müslümanlar olarak, Kudüs’ün namusunu korumak, tarihin bize yüklediği mukaddes bir sorumluluktur diyen Kandemir “Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir.” dedi.

Protesto gösterisi Haymana müftüsü Latif Saygın ettiği dualar ve Filistin şehitleri için Fatiha okunmasının ardından sona erdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Haymana,, Filistinliler, İçin, Tek, Yürek, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı