Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 02:07
 
Haymana Termal Suyu Ruslara Tanıtıldı
Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) tarafından düzenlenen “Türkiye Termal SPA, Sağlık Yaşam Turizmi Konferansı & Çalıştayı”’na..
Ankara Haberi
Haymana Termal Suyu Ruslara Tanıtıldı

Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) tarafından düzenlenen “Türkiye Termal SPA, Sağlık Yaşam Turizmi Konferansı & Çalıştayı”’na doktor, sağlık personeli, basın mensubu ve tur operatöründen oluşan 34 kişilik Rus heyetinin yanı sıra Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Ankara İl Kültür Turizm Müdürü vekili Kamil Özer, ve Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) üyeleri yer aldı.

Haymana’daki termal tesisler ve sağlık kuruluşlarını gezen Rus heyeti oldukça memnun kaldı. Toplantıda konuşan Ural bölgesinde faaliyet gösteren tur operatör firması yetkilisi Galina Tereshcenko da Türkiye'ye geldiklerinde müziğinden, cam akustiğine, sıcak karşılamadan, olağanüstü sağlık hizmetlerine kadar çok üst düzeyde bir tablo ile karşılaştıklarını kaydetti. Tereshcenko “Şimdi bu zenginliği yerinde gördüğümüzde Türkiye kaplıcalarına daha fazla odaklandık.” diye konuştu.

Başkan Turgut Rus turistleri Haymana’ya davet etti

Haymana termalleri tanıtım filminin gösteriminin ardından bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Rus tur operatörleri ve sağlık kuruluşu temsilcilerini “Dünyanın En İyi Termal Suyu” olarak tescillenen Haymana termallerine davet etti. Haymana Termal suyunun özellikle anti aging yani yaşlandırmayı geciktirici özelliğine vurgu yapan Başkan Turgut “Haymana kaplıcaları dünyanın en önemli termal su kaynaklarından birisidir. 44,5 derecede çıkan su, hiçbir katkı ya da soğutma işlemine maruz kalmadan doğrudan kullanılır. Bu özelliği ile Haymana suyu, diğer kaplıca ve su kaynaklarından ayrılır. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Zeki Karagülle başkanlığındaki bir heyet tarafından yapılan bilimsel analizler sonucu Haymana suyunun dünyanın en iyi kaplıca suyu olduğu tescillendi. “ dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Haymana, Termal, Suyu, Ruslara, Tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı