Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 19:12
 
İzmir Psikolog
Her geçen gün yaşam koşulları değişiklik göstermektedir. Özellikle son 100 sene içerisinde teknolojinin sürekli gelişmesi sonucunda her nesil birbirinden farklı hayat koşullarına sahip olmaktadır.
Sağlık Haberi
İzmir Psikolog

Her geçen gün yaşam koşulları değişiklik göstermektedir. Özellikle son 100 sene içerisinde teknolojinin sürekli gelişmesi sonucunda her nesil birbirinden farklı hayat koşullarına sahip olmaktadır. Bunun doğurduğu en büyük sorunlar sosyal ve psikolojik sorunlardır. Bu sorunlarla başa çıkmak için kişi ne yazık ki kendi kendine yetmeyebiliyor. Bu durumda ise psikolog hizmeti veren kişi veya kurumlar araya girmektedir. Bu konuyla ilgili en sık yapılan araştırmalardan birisi de izmir en iyi psikolog üzerinedir.

 

Online Psikolog Hizmeti

Gelişen teknoloji sonucunda birçok iş dalı ortaya çıkarken birçok iş dalı da internet sektörüne taşınmıştır. İnternet sektörüne taşınan sektörlerden bir tanesi de psikoloji sağlığı tedavisidir. Özellikle büyük şehirlerde yaşamın temposundan kendine vakit ayıramayan bireyler tarafından sıklıkla kullanılan bu hizmet sayesinde kişiler kendilerini rahatlatıyor ve tedavi oluyor. Bunun yanı sıra yurt dışında ikamet eden veya yüz yüze tedavi olmaktan kaçınan kişiler için oldukça faydalı olan bu yöntem oldukça etkilidir.  İzmir psikolog firmalarının da birçoğu online psikolog hizmeti vermektedir.

 

Online Psikolog Desteği ile Panik Atak Tedavisi

Panik atak, kişilerde aniden oluşan ve bu durumu engelleyemeyen endişe ve korku duygusudur. Bu durumu neredeyse her yaşamaktadır ancak panik bozukluğu olarak teşhis konulan hastalarda bu duygu çok sık yaşanmaktadır. Panik atak tedavisi için birçok yöntem olduğunu görmüşüz veya duymuşuzdur. Bunun en etkili ve sağlıklı yöntemi ise psikologlardır. Çok sık panik atak durumu ile karşılaşıyorsanız İzmir psikolog’a başvurarak yüz yüze veya online terapi ile destek alabilirsiniz.

 

Panik Atak Belirtileri Nelerdir?

Birçok insan bazı belirtilerden dolayı kendine panik atak teşhisi koymaktadır veya kendisinde panik atak olmadığını ve başka hastalık olduğunu öne sürer. Panik atak durumunda öne çıkan belirtileri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kalbin çok hızlı bir şekilde çarpması
  • Kısa bir süre nefes alamama ve nefes darlığı
  • Baş dönmesi
  • Mide bulantısı
  • Karın ağrsı
  • Terleme
  • Titreme (sıkça görülür)
  • Ölüm korkusu
  • Üşüme

Yukarıda verilen belirtiler en çok karşılaşılan belirtilerdir. Bu belirtiler ile karşı karşıyaysanız kısa süre içerisinde İzmir psikolog’a başvurmalısınız. İlaçsız bir şekilde tedavi olmanız mümkündür. Bu tedavi isteğe bağlı olarak online psikolog yöntemiyle de verilmektedir.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: İzmir, Psikolog,
Yorumlar
Haber Yazılımı