Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 21:20
 
Kahramankazan'dan Ankaragücü'ne Anlamlı Destek
Kahramankazan Belediyesi’nden, 21 yaşında lösemiye yenik düşen Ankaragücü taraftarı Ahmet Yasin Kayahan’ın anısını yaşatmak için Fatih Ortaokulu’nda kurulacak kütüphane için..
Spor Haberi
Kahramankazan'dan Ankaragücü'ne Anlamlı Destek

Kahramankazan Belediyesi’nden, 21 yaşında lösemiye yenik düşen Ankaragücü taraftarı Ahmet Yasin Kayahan’ın anısını yaşatmak için Fatih Ortaokulu’nda kurulacak kütüphane için başlatılan “Sevdamızı Raflara Diziyoruz” kampanyasına destek geldi. Belediye, kütüphanesi olmayan okula bir “Z Kütüphane” kurulması için kolları sıvadı. Kütüphane nisan ayında düzenlenecek törenle hizmete girecek.  

Kahramankazan Belediyesi, Ankaragücü’nün sevilen taraftar gruplarından Sol Kapalı’nın, 21 yaşında lösemiye yenik düşen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Ahmet Yasin Kayıhan’ın anısına ilçedeki Fatih Ortaokulu’nda kurmaya çalıştığı kütüphane projesine destek verdi. “Sevdamızı Raflara Diziyoruz” sloganıyla sosyal medyada başlatılan kampanya kapsamında, Kahramankazan Belediyesi, Fatih Ortaokulu’nda bir Z Kütüphane kurulması için çalışmalarını sürdürüyor. Sol Kapalı taraftar gurubunun başlattığı kampanya kapsamında kütüphane için kitap toplanmaya devam ediyor. Belediye tarafından oluşturulacak Z Kütüphane ile ktüphenise olmayan okul kütüphaneye kavuşmuş olacak. Z Kütüphane olarak adlandırılan zenginleştirilmiş kütüphanede, dijital kitap içerikleri, internet hizmeti ile öğrencilerin boş vakitlerini geçirebilecekleri alanlar yer alacak. Yapımı hızlı bir şekilde devam eden kütüphane nisan ayında düzenlenecek törenle açılacak.  

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazan'dan, Ankaragücü'ne, Anlamlı, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı