Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 20:54
 
Kalecik'te Koronavirüs İle Mücadele Devam Ediyor
Aylar önce Çin'in Vuhan kentinde başlayarak kısa sürede tüm Dünyaya yayılan Koronavirüsü ülkemizde de etkisi gösterirken, salgında riskli grupta yer alan vatandaşlarımız için tedbirler genişliyor.
Ankara Haberi
Kalecik'te Koronavirüs İle Mücadele Devam Ediyor

 Son olarak, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile yaşlıların sokağa çıkması kısıtlanırken, Kalecik Belediyesi 60 yaş üstü vatandaşlara destek çalışması başlattı.

Kalecik Belediyesi ekipleri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmamaları gereken 60 yaş üstü vatandaşların evlerine Kalecik Belediyesi'ne ait KALBE Un Fabrikası'nda üretilen Un ile birlikte Makarna ve Ekmek götürerek, onları yalnız bırakmadıklarını gösterdi. Ayrıca yaşlı vatandaşlar, her türlü ihtiyaç ve gereksinimleri için Belediye ekiplerini arayarak yardım talep edebilecek.

 

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA TÜM KALECİK DEZENFEKTE EDİLİYOR

Ülkemizde de etkisini devam ettiren Dünya'nın savaştığı Koronavirüs salgınına karşı dezenfekte çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kalecik Belediyesi ekipleri tarafından, vatandaşların yoğun kullandığı bölgelerde dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyor. İlçe de ilaçlama çalışmaları periyodik olarak devam ederken, vatandaşların sıklıkla kullandığı toplu taşıma araçları, pazar yerleri, cadde ve sokakları Belediye tarafından oluşturulan özel dezenfekte ekibi ile sterilize ediliyor.

Kalecik Belediye Başkanı Dr. Duhan Kalkan, Corona Virüsü’ne yönelik alınan tedbirler kapsamında ilaçlama çalışmalarının aralıksız devam edeceğini ifade ederek, toplu yaşam merkezleri olan ilçedeki bütün Kamu kurumlarının, toplu ulaşım araçlarının, durakların, Bankamatiklerin, park ve bahçelerin, bankların, Camiilerin ve vatandaşların günlük yaşam içerisinde bulunduğu her ortamın aralıksız temizleneceğini vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kalecik'te, Koronavirüs, İle, Mücadele, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı