Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 00:51
 
Karapürçek Yağlı Güreşleri 5 Yıl Sonra Yeniden Yapılıyor
Anadolu'nun çeyrek asırlık er meydanı olan Karapürçek Yağlı Güreşleri, 5 yıl aradan sonra yeniden düzenleniyor. 15 Eylül'deki organizasyona Türkiye'nin en önemli güreşçileri katılacak.
Altındağ Haberi
Karapürçek Yağlı Güreşleri 5 Yıl Sonra Yeniden Yapılıyor

5 yıldır ara verilen ve Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı'nın talimatıyla yeniden düzenlenecek olan "Anadolu'nun er meydanı" Karapürçek Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı. Karapürçek Yağlı Güreşleri bu yıl 15 Eylül tarihinde, sporseverleri Karapürçek'te buluşturacak. Pehlivanlar, 5 yıl aradan sonra Karapürçek'te yeniden er meydanına çıkacak. Yaklaşık bin 200 sporcunun katılacağı organizasyon, bu yıl adlarını güreş tarihine altın harflerle yazdırmış pek çok başarılı güreşçiyi de bir araya getirecek.
 
BAŞPEHLİVANLAR KARAPÜRÇEK'TE
Bu yıl yapılan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin şampiyonu Başpehlivan Ali Gürbüz, Kırkpınar ikincisi Orhan Okulu ve üçüncüsü Hamza Köseoğlu, Karapürçek Yağlı Güreşleri'nde er meydanına çıkacak. Şampiyon sporcular, kıran kırana mücadeleleriyle izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşatacak. Ayrıca güreşseverlerin yakından tanıdığı Recep Kara ve Serhat Gökmen gibi önemli güreşçiler de Karapürçek Yağlı Güreşleri'nde yer alacak.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Karapürçek, Yağlı, Güreşleri, 5, Yıl, Sonra, Yeniden, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı