Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 00:25
 
Keçiören Belediyesi 20 Sevimli Patiyi Sahiplendirdi
Keçiören Belediyesi tarafından Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen ‘Minik Dostlarımızı Sahiplendiriyoruz’ programında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok 20 sevimli patiyi sahiplendirdiklerini söyledi.
Keçiören Haberi
Keçiören Belediyesi 20 Sevimli Patiyi Sahiplendirdi

Keçiören Uyanış Mahallesi'nde 2 Aralık 2020 tarihinde bir binanın bodrum katında, kötü şartlarda bakılırken emniyet güçleri, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri ve belediye ekiplerimiz tarafından kurtarılan 77 köpekten, başkanlığımızın ilgili birimlerince tedavi ve rehabilitasyonlar tamamlanarak sahiplendirilmeye uygun hale getirilen 20 köpek, Keçiören Belediyesi tarafından gerçekleştirilen organizasyonda  noter huzurunda kura çekilerek yeni sahipleriyle buluşturuldu. Kura öncesinde, köpeklerin uygun olmayan koşullarda yetiştirildikleri süreci ve Keçiören Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildikten sonra ne tür tedavilerden geçirildiklerini anlatan video gösterimi yapıldı.

 

“MÜRACAATLARI TİTİZLİKLE İNCELEDİK”

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok salondaki katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında, minik köpekleri koruma altına alarak bakım ve tedavilerini titizlikle yaptıklarını söyledi. Altınok, “Bu Canların, köpeklerimizin nerden nereye geldiğini videodan hep beraber gördük. Sahiplendirme ilanımızdan 2-3 gün sonra 15 bin müracaat yapıldı. Ama elde var 77 köpek.  Bakım ve tedavilerini yaparak 20 köpeğimizi sahiplendirilecek seviyeye getirdik. Bu canları sizlere emanet edeceğiz. Müracaatları hassas ve titiz bir şekilde inceledik.” ifadelerini kullandı.

 

İLK KURAYI KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK ÇEKTİ

Konuşmasının ardından noter huzurunda ilk kurayı çeken Altınok, tüm ailelerin kura heyecanına ortak oldu. Tek tek çekilen kuraların ardından Köpekler yeni sahipleriyle buluşturuldu. İsmi okunan ailelerin sevinç çığlıkları ve mutluluk gözyaşları ise görülmeye değerdi.

Toplamda 20 köpek için noter huzurunda gerçekleştirilirken kura çekimi sonrası, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok köpeklerin yeni sahiplerine hediye takdiminde bulundu.​

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, Belediyesi, 20, Sevimli, Patiyi, Sahiplendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı