Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 23:03
 
Keçiören, Cumhuriyet Coşkusunda Buluştu
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un “Keçiören’e yakışan bir kutlama” olarak nitelediği Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılında Keçiörenli’ler sel olup akarak fener alayında buluştu.
Keçiören Haberi
Keçiören, Cumhuriyet Coşkusunda Buluştu

Klasik otomobiller,  Ankara Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği’nden bisikletçiler, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, seymenlerin en ön sırada yürüdüğü fener alayında Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve ailesi, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık ve Keçiörenli’ler ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Cumhuriyet coşkusunu Keçiören’de yaşattılar.

KİMİ AĞLADI, KİMİ MARŞLARA COŞKUYLA EŞLİK ETTİ

Cumhuriyet coşkusunu Keçiören sokaklarına taşıyan ve coşkulu marşlarla gerçekleşen yaklaşık 5 kilometrelik yürüyüş boyunca vatandaşların da sevinçle bando takımının çaldığı marşlara eşlik ettiği, bazı vatandaşların da duygularına hakim olamayarak ağladığı görüldü.

Keçiören’de okullar, vakıflar, hemşehri dernekleri başta olmak üzere 50’ye yakın sivil toplum kuruluşunun katıldığı ve Fatih Stadından başlayan yürüyüş, Kızlarpınarı Caddesi boyunca renkli görüntülere sahne olurken Başkan Altınok, alkışlarla yürüyüşe destek veren, cep telefonları ile yürüyüşü ölümsüzleştiren ve caddeleri dolduran tüm vatandaşları yol boyu selamladı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören,, Cumhuriyet, Coşkusunda, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı