Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 23:16
 
Keçiören'de 2017 Yılında 491 Gecekondu Yıkıldı
Keçiören Belediyesi, çarpık kentleşmenin önüne geçmek ve Keçiören'i riskli yapılardan arındırmak için son bir yılda 491 gecekondunun yıkımını gerçekleştirdi.
Keçiören Haberi
Keçiören'de 2017 Yılında 491 Gecekondu Yıkıldı

Sürdürülebilir bir kentsel gelişim sağlama hedefiyle Keçiören'de görüntü kirliliği oluşturan, risk taşıyan ve insanların yaşam kalitesini tehdit eden gecekondu yıkımlarını gerçekleştiren Belediye ekipleri, 2016 yılında 361 gecekonduyu yıkarken 2017'de 35 artış sağlayarak 491 gecekondunun yıkım işlemini gerçekleştirdi.

Gecekondu yıkımları ile ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi; "Bu yapılarda vatandaşlarımıza zarar verebilecek kişiler de barınıyor, mal sahibinden izinsiz olarak oturanlar da bulunuyor. Metruk binaları biz de tespit ediyoruz, vatandaşlarımız da  bize ihbar ediyor. Mal sahiplerinin de iznini alarak vatandaşlarımızın güvenliğini ve sağlığını tehdit eden bu metruk yapılardan Keçiören kurtuluyor.”

Kentin dokusunu bozan, riskli, sorunlu yapılar yerine şehre canlılık, modern bir kimlik kazandıran kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırdıklarını da ifade eden Başkan Ak, "Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla çarpık, güvensiz yapılar yerini modern konutlara bırakıyor. Mahalle ölçekli ve planlı yapılar şehrin görüntüsüne ve yaşam kalitesinin yükselmesine katkı sunarken, Keçiören'in imajını da güçlendiriyor. Hacıkadın, Gümüşdere ve Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projelerimizle Keçiören'in şehir kimliğini yenilemeye devam ediyoruz." diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, 2017, Yılında, 491, Gecekondu, Yıkıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı