Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 12:53
 
Keçiören'de 250 Vatandaşa İş İmkanı Sağlandı
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediyenin iş başvuru merkezi olan Kariyer Ofisi sayesinde 250 vatandaşa çeşitli meslek dallarında iş imkânı sağlandığını belirtti.
Keçiören Haberi
Keçiören'de 250 Vatandaşa İş İmkanı Sağlandı

Keçiören Belediyesinden bildirilen son verilere göre 6 ayda 250 vatandaş yeni işleriyle buluşturulurken, işverenlerle sürekli iletişim halinde olan Kariyer Ofisi de uygun pozisyonlara uygun elemanı yönlendirme konusunda yoğun mesai harcıyor.

İş arayanlar için kariyer planlaması ve özgeçmiş oluşturma ile birlikte İŞKUR ve Ankara Sanayi Odası (ASO) başta olmak üzere diğer kurum ve kuruluşların mesleki kursları hakkında yardımcı olan Kariyer Ofisi, işverene de personel sağlama hizmetini aralıksız sürdürüyor.  

“İŞSİZLİKLE MÜCADELEDE KÖPRÜ GÖREVİNDEYİZ”

Başkan Turgut Altınok, Kariyer Ofisinin iş arayana sağladığı kolaylığın yanı sıra işverenin de ücretsiz olarak iş ilanı verebilmesine imkân tanıdığını söyleyerek, işsizlikle mücadelede köprü görevi görmeye devam ettiklerini belirtti. Altınok, “Koronavirüs salgını ortaya çıkmasaydı daha fazla vatandaşa yeni iş imkânı sunabilirdik. Salgınla mücadele kapsamında kepenk kapatan işyerlerimiz inşallah kısa sürede tekrar mesaiye başlayacak ve bizler de işverenle iş arayanı buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, 250, Vatandaşa, İş, İmkanı, Sağlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı