Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 02:18
 
Keçiören'de Geri Dönüşüm Seferberliği
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, geri dönüşüme dikkat çekmek ve teşvik etmek amacıyla düzenledikleri kampanyaların ilgi görmesinden memnun olduklarını ifade etti.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Geri Dönüşüm Seferberliği

Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla düzenlenen atık pil ve atık yağ kampanyaları yoğun bir ilgiyle devam ederken, kampanyalara özellikle okulların ilgisi de dikkat çekiyor.

736 KG ATIK PİL, 795 LİTRE ATIK YAĞ TOPLANDI

Atık toplama kampanyası kapsamında bugüne kadar 736 kilogram atık pil toplanırken, 200 sinema bileti, 400 bowling bileti, 180 dağ kızağı bileti okullardan gelen öğrencilere teslim edildi. Ayrıca 795 litre atık bitkisel yağ toplandı. 37 adet evlerden, 60 adet toplama merkezlerinden ve 62 adet belediyeden yapılan atık alımı sonrası vatandaşlar temizlik setlerine kavuştular.

Atık pil kampanyası ile 50 adet kullanım ömrünü tamamlamış pili hizmet binasındaki Geri Dönüşüm Danışma birimine getiren herkes, sinema, bowling veya dağ kızağı bileti alabiliyorken, beş litre bitkisel atık yağ getirenlere de temizlik seti hediye ediliyor.

Atık pil kampanyası kapsamında en son Şehit Ahmet Özsoy Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri getirdikleri 2 bin 600 adet atık pil karşılığında 52 adet bowling ve dağ kızağı biletlerini teslim aldılar.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, Geri, Dönüşüm, Seferberliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı