Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 13:08
 
Keçiören'de, Kadir Gecesi İçin Özel Program Düzenlendi
"Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece" olarak bilinen Kadir Gecesi’nde, Keçiören Belediyesi, Keçiören Müftülüğü ile birlikte özel bir program gerçekleştirdi.
Keçiören Haberi
Keçiören'de, Kadir Gecesi İçin Özel Program Düzenlendi

"Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece" olarak bilinen Kadir Gecesi’nde, Keçiören Belediyesi, Keçiören Müftülüğü ile birlikte özel bir program gerçekleştirirken Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “11 ayın Sultanı Ramazan ayı içerisinde en kıymetli gece olan Kadir Gecesi’ni idrak ediyoruz. Kutsal kitabımız Kur'anı Kerim’in indirildiği bin aydan daha hayırlı bu gecede ettiğiniz duaların kabul olmasını ve bu gecenin tüm insanlığa rahmet ve bereket getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Kalaba Kent Meydanında Ramazan Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Kadir Gecesi Özel Programında, vatandaşlar "bin aydan daha hayırlı" kabul edilen Kadir Gecesi’ni birlikte idrak etme imkanı buldu. 

Kadir Gecesi özel programında Hakan Çolak, ilahi konseri ile dinleyenlere manevi huşu yaşatırken, Fatih Sultan Mehmet’in yazdığı ‘İstemem’ şiirini okuyarak Fethin 566. yılını da tekrar tebrik etti. Veysel Karani Cami İmamı Hüseyin Turgut’un Kuran Tilaveti ve arkasından seslendirdiği ilahilerle Kadir Gecesi özel programı devam etti.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kadir Gecesinin zulüm altındaki kardeşlerimizin gözyaşının dinmesine vesile olmasını temenni ederek “Kur’an ve ilahilerle bu mübarek geceyi birlikte idrak ettik. Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği Kadir Gecenizin mübarek olmasını milletimize, ülkemize, Türk –İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum, Rabbim birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daim etsin, devletimize zeval gelmesin” diye konuştu.

Gecenin sonunda tüm eller semaya açılarak birlikte dualar edildi.​

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de,, Kadir, Gecesi, İçin, Özel, Program, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı