Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 22:50
 
Mamak'taki Bu Proje Tüm Ankara'ya Örnek Olacak
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Gülseren-Anayurt Mahalleleri’nde uygulanan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili mahalle sakinlerini bilgilendirdi.
Mamak Haberi
Mamak'taki Bu Proje Tüm Ankara'ya Örnek Olacak

Anayurt Mahalle Muhtarlığı’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Akgül, “5 etap ve 5.260 konuttan oluşan Gülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm Projemizin bölgeye kazandıracağı yeni imaj, tüm Ankara’ya örnek olacak. Hızla devam eden projede amacımız biran önce siz hak sahiplerine evlerini teslim etmek” dedi.

 

Tercih edilen bir proje

Gülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 21’i konut, 57’’si yeşil alan, 22’sinin yol ve sosyal donatı alanı olması nedeniyle tercih edilen bir çalışma olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Türkiye’de kentsel dönüşüm projeleri ortalama 9 yılda tamamlanıyor. Biz bu süreyi minimize ederek vatandaşlarımızın biran önce evlerine kavuşması için TOKİ Başkanımız ve yetkililerle sürekli istişarelerde bulunuyor, bunların neticesinde de sizleri bilgilendiriyoruz” dedi.

 

Her daire aynı kalitede yapılıyor

Anayurt ve Gülseren mahallelerinin bu dönüşümle birlikte çarpık yapılaşmanın önüne geçilerek, depreme dayanıklı modern konutların inşa edildiğini ifade eden TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu, “Bütün dairelerimiz fen ve sanat kurallarına uygun şekilde yapılıyor. Her daire aynı kalite ve aynı işçilikle inşa ediliyor” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'taki, Bu, Proje, Tüm, Ankara'ya, Örnek, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı