Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 10:38
 
Mehmet Güney Ankara 3. Bölgeden Milletvkili Aday Adayı
24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde, AK Parti’den Ankara 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Güney 44 yaşında olmasına rağmen tam 4 üniversite birden bitirdi.
Siyaset Haberi
Mehmet Güney Ankara 3. Bölgeden Milletvkili Aday Adayı

AK Parti Ankara Teşkilatları geçtiğimiz Pazar günü temayül yoklamasında tercihlerini belirlerken, 600’e yakın milletvekili aday adayı arasında en donanımlı aday adayı olarak ön plana çıkan Mehmet Güney 44 yaşında olmasına rağmen tam 4 üniversite bitirdi. Doktora çalışmalarını sürdüren Güney, AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte çıktığı siyasi kariyerinde partinin değişik kademelerinde görev aldı.

         2004’ten BU YANA
      SİYASETİN İÇERİSİNDE


   AK Parti’den Ankara 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Güney, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde partisinden milletin temsilcisi olma yönünde çalışmalarını sürdürüyor.
    AK Parti’nin kuruluşundan itibaren 2004 yılında başlayan siyasi kariyerinde, partinin değişik kademelerinde görev alarak sürdüren Mehmet Güney, bu arada eğitimine de ara vermeden sürdürmüş ve son olarak Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.
   Ankara 3. Bölgeden aday adayı olan 44 yaşındaki Mehmet Güney, AK Parti'nin çeşitli kademelerinde uzun yıllar siyaset yapma fırsatı buldu. Bundan sonraki tüm gücünü ülke meselelerine harcayacağını kaydeden milletvekili aday adayı Güney, "Ülkemizin zorlu bir dönemden geçtiği bu süreçte millet aşkıyla büyüyen ve bu kutlu yürüyüşe ışık tutan AK Parti ile çocuklarımızın, gençlerimizin daha yeni ufuklara açılması daha güzel yarınlara kavuşması ve daha güçlü bir Türkiye için ben de  varım…” diye konuştu.

     SİYASET AKADEMİSİ’NDE
     5 AYRI EĞİTİM PROGRAMI


   Ak Parti Ankara İl Başkanlığı’nın değişik kademelerinde ve Ak Parti Etimesgut ilçe Başkanlığında  İlçe Sekreterliği, Yönetim Kurulu Üyeliği  görevlerinde bulunan Mehmet Güney, Siyaset Akademisi’nin 2004 yılında Avrupa Birliği Eğitim Programı’nı, 2005 yılında Genel Siyaset Eğitim Programı’nı, 2006 yılında Genel Siyaset ve Medeniyetler Buluşması Eğitim Programı’nı, 2007 yılında ise Siyaset ve Seçimler Eğitim Programlarını tamamladı.
   Öte yandan Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamlarken Türkiye’deki Askeri Darbelerin Ekonomik Sonuçları konusunda bitirme projesi hazırladı. Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevler yaptı. Türk Kızılayı, Etimesgut Fatma Üçer Sokak Çocukları Koruma Derneği,   Etimesgutlu Çankırılılar Derneği gibi Sivil Toplum Kuruluşlarında görevler aldı ve halen özel şirkette  yönetici olarak görev yapıyor..

    ÖZGEÇMİŞİ

     07 Şubat 1974 İstanbul-Kadıköy’de doğdu. Aslen Çankırı-Bayramören’li. Orta Öğrenimini Kocaeli-Gebze’de tamamladı.
     Üniversite Öğrenimini, Osmangazi Üniversitesi Tarım Makinaları Bölümü, Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Yüksek lisans Eğitimimi Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Türkiye’deki Askeri Darbelerin Ekonomik Sonuçları) bitirme projesi ile eğitimimi tamamladı. Halen doktora eğitim çalışmalarım devam etmektedir. Vatani görevimi Etimesgut Zırhlı Birlikler Tümen Komutanlığında 2001 Yılında tamamladı. Evli, 1çocuk babası. Ankara İli  Etimesgut İlçesinde  ikamet etmektedir.
       Ak Parti Ankara İl Başkanlığımızın değişik kademelerinde ve Ak Parti Etimesgut ilçe Başkanlığında  İlçe Sekreterliği, Yönetim Kurulu Üyeliği  görevlerinde bulundu.
     Ak Parti Siyaset Akademisi “Avrupa Birliği Eğitim Proğramı”,”Genel Siyaset”,”Genel Siyaset ve Medeniyetler Buluşması” , ‘’ Siyaset ve Seçimle’’ konulu eğitim proğramlarını başarıyla tamamlayıp Başarı Belgeleri aldı.
     Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevler yaptı. Türk Kızılayı, Etimesgut Fatma Üçer Sokak Çocukları Koruma Derneği,   Etimesgutlu Çankırılılar Derneği gibi Sivil Toplum Kuruluşlarında görevler yaptı. Halen, özel şirkette  yönetici olarak görev yapmaktadır.

               EĞİTİM :
    1986- Gebze Dumlupınar İlkokulu
    1989- Gebze Ortaokulu FEN-MATEMATİK Bölümü
    1992- Gebze Sarkuysan Lisesi  MATEMATİK Bölümü
    1996- Osmangazi Üniversitesi TARIM ALET VE MAKİNALARI Bölümü
    1999- Kırıkkale Üniversitesi  İNŞAAT Bölümü
    2016- Anadolu Üniversitesi  İktisat  Fakültesi ULUSLARARASI İLİŞKİLER Bölümü (Lisans)
    2018- Ahmet Yesevi Üniversitesi SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ (Yüksek Lisans)
              (Türkiye’deki Askeri Darbelerin Ekonomik Sonuçları Konulu Bitirme Projesi)
    2018- Doktara Eğitimi Çalışmaları devam etmektedir.


             SİYASİ-SOSYAL-KÜLTÜREL GEÇMİŞİ:
• Ak Parti Ankara İl Başkanlığı Sosyal İşler Siyaset Kurulu Üyeliği (2012-2014)
• Ak Parti Etimesgut İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği (2014)
• Ak Parti Ankara İl Başkanlığı Danışma Kurulu Üyeliği (2004-2012)
• Ak Parti Etimesgut Belediye Meclis Üyesi Adaylığı (29 Mart 2009)  
• Ak Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı  İlçe Sekreteri (2005-2006)
• Ak Parti Siyaset Akademisi (2004) Avrupa Birliği Eğitim Proğramı
• Ak Parti Siyaset Akademisi (2005) Genel Siyaset Eğitim Proğramı
• Ak Parti Siyaset Akademisi (2006) Genel Siyaset ve Medeniyetler  Buluşması Eğitim Proğramı
• Ak Parti Siyaset Akademisi (2006) Genel Siyaset ve  Demokrasi Eğitim Proğramı
• Ak Parti Siyaset Akademisi (2007)  Siyaset ve  Seçimler Eğitim Proğramı
• Türk Kızılay’ı Etimesgut Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği.(2010-2015)
• Etimesgutlu Çankırılılar Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği
• Etimesgut Fatma ÜÇER, Sokak Çocuklarını ve Kimsesizleri Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği
 

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Mehmet, Güney, Ankara, 3., Bölgeden, Milletvkili, Aday, Adayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı