Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 13:22
 
MHP'li Belediye Başkan Adaylarına Seçim Taktikleri
MHP'nin haftasonu kampında belediye ve il başkanlarına 'iletişim' tavsiyelerinde bulunuldu. Yapılan sunumda adayların gerilimden uzak durması ve zayıf olunan konulara girmemesi istendi.
Siyaset Haberi
MHP'li Belediye Başkan Adaylarına Seçim Taktikleri

MHP’nin hafta sonu Antalya’da gerçekleştirdiği kampta belediye ve il başkanlarına ‘özel iletişim taktikleri’ sunumu yapıldı. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rasime Ayhan Yılmaz tarafından yapılan sunumda, seçimlerde adayların ve teşkilatın halkla nasıl iletişim kurması gerektiği anlatıldı.

Yeni Şafak gazetesinden Nur Banu Aras’ın haberine göre, aday ile seçmen arasında siyasal deneyim açısından yeterlilik, dürüstlük, güvenilirlik ve karizmanın önemli olduğuna vurgu yapılan sunumda, kendine güven ile etkili konuşmanın vazgeçilmez unsurlardan olduğu aktarıldı. Sunumda ayrı bir başlık açılan ‘karizma’ ile ilgili “duruş, sima, giyim kuşam, samimiyet, sözüne güvenilir olmak, dinamik olmak, güçlü, kudretli olmak” önerilerinde bulunuldu.

‘GÖZ TEMASI KURUN, İSİMLE HİTAP EDİN’

Sunumda, sosyal medyanın önemine dikkat çekildi. Twitter ve Facebook’tan gündemi yönetmek, TV veya gazetelere göre çok daha kolay, etkili ve hızlı olduğu kaydedildi. Birinci ağızdan mesajlar atılması uyarısı yapılan sunumda, siyaset dışı paylaşımların da etkili olacağı vurgulandı. Adaylara karşılama, el sıkışma, gülümseme, göz teması ve isimle hitap etme gibi önerilerin de yapıldığı sunumda öne çıkan diğer öneriler ise şöyle:

* Protokol kurallarına uyum, zamanı iyi kullanma, geçimsiz görünmeme ve sinirlerine hâkim olunması gerekildiği kaydedilen sunumda şu öneriler yer aldı:* Yönetime gelindiğinde konuyu çözmeye yönelik bilgi, beceri ve kapasiteye sahip olduğu izlenimi uyandırılmalıdır.

* Tartışma programlarında ailesine, sadık, dini inançlara saygılı olun. Devlet adamı özelliklerine sahip ciddi, ağır başlı bir karaktere sahip olduğunuzu gösterin.

* Güçlü yönlerinizi sürekli ön plana çıkarıp vurgulayın.

* Zayıf olunan konulardan kaçının.

* Gerilimden uzak durun.

* Tahrikçi değil, ikna edici olun.

* Son sözü siz söyleyin.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: MHP'li, Belediye, Başkan, Adaylarına, Seçim, Taktikleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı