Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 00:02
 
Murat Ercan, Sincanlı Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan her hafta bir lisede öğrencilerle buluşuyor. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Murat Ercan, onlarla sohbet ediyor, deneyimlerini paylaşıyor.
Sincan Haberi
Murat Ercan, Sincanlı Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Bu hafta Özel Karacan Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşan Murat Ercan, gençlerin fikirlerine çok önem verdilerini ifade etti. “Gençlerin fikirleri, talepleri, şehir için öngörüleri çok kıymetli. Fikirlerimizi gençlerle paylaşmak bizim için bir ayrıcalıktır.” açıklamasında bulundu. 

“40. PROGRAMIMIZI YAPIYORUZ”

“Gençlerle Baş Başa” programının 40.’sını yaptıklarını belirten Başkan Ercan, “40. programımızı yapıyoruz. Her hafta bir lisemizde gençlerle sohbet programımızı aksatmadan devam ettiriyoruz.” dedi.

GENÇLERLE İLGİLİ PROJELER

Sincan’ı sanatın ve kültürün merkezi yapmak istediklerini söyleyen Başkan Murat Ercan, “Mahalle konaklarımızın sayısını arttırdık. 5 tane daha yaptık son 1 yıl içerisinde. Ankara’nın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi’ni yapıyoruz, inşaatı devam ediyor. İçerisinde 2 bin 560 kişilik konferans salonu olan, gençlere yönelik çok sayıda fonksiyonel mekanları olan merkezimiz yükseliyor. Tiyatrosundan sinemasına kadar, kütüphanesinden okuma salonlarına kadar birçok mekân var. Benzer bir merkezi Fatih’te yapıyoruz. 3 tane millet kıraathanesi açtık. Yüzlerce genç ders çalışma imkanı bulabiliyorlar.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Murat Ercan, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Murat, Ercan,, Sincanlı, Öğrencilerle, Buluşmaya, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı