Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 11:40
 
Polatlı'lı Hakan Koçyiğit, Dünya Şampiyonasında
Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunun 2019 yılı faaliyetinde yer alan, 4-8 Eylül tarihleri arasında Antalya 'da düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme Fitness şampiyonası'nda Türkiye 2.si olan Hakan Koçyiğit, Milli Takım'a yükseldi.
Güncel Haberi
Polatlı'lı Hakan Koçyiğit, Dünya Şampiyonasında

 40-44 yaş erkek atletik fizik kategorisinde ülkemizi temsil edecek olan Koçyiğit'in tek eksiği sponsor olduğu öğrenildi.
 
Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunun 2019 yılı faaliyetinde yer alan, 4-8 Eylül tarihleri arasında Antalya 'da düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme Fitness şampiyonası ve Dünya şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde 40-44 yaş erkek atletik fizik kategorisinde Türkiye ikinci olan Hakan Koçyiğit daha öncede ilk defa katıldığı ve İspanya'da düzenlenen Dünya Şampiyonasında ayrıca başarılı bir derece ile ayrılmıştı.
 
Polatlı'nın gururu olan Hakan Koçyiğit yaptığı açıklama da: 4-8 Eylül 2019 tarihinde Antalya'da yapılan Türkiye vücut geliştirme ve fitness Şampiyonası milli takım seçmelerinde 40-44 yaş arası Master erkekler kategorisinde açık sıklet ikincisi olarak Milli takıma girmeye hak kazandım ve Milli takımla birlikte 5-9 Aralık 2019 tarihinde ispanya Dünya şampiyonasına gittim ve yarıştığım kategorideki arkadaşların çok fazla olması sebebiyle çok iyi değerlendirilme yapılamadığı için finale kalamadım ama güzel bir tecrübe ile ülkemizi temsil ettim. Sonuçta oraya milli takım formasıyla ve milli takımın adı altında gitmenin bile bir başarı olduğunu düşünüyorum."
 
SIRADA DR. RAFAEL SANTONJA KUPASI VAR!
 
Vücut Geliştirme Fitness Sporcusu Hakan Koçyiğit, 3-6 Nisan'da Antalya'da düzenlecenek olan ve bir çok uluslararası sporcunun katılacağı şampiyonada Polatlı'yı temsil edecek. IFBB Presıdent Dr. Rafael Santonja Kupası'nda yarışacak olan Koçyiğit şunları söyledi. "Bu zamana kadar hiç bir destek almadan, kendi imkan ve çabalarım ile bu yarışmalarda yerimi aldım ve Türkiye ikincisi oldum. Oraya katılan tüm yarışmacılar ciddi anlamda bulunduğu bölgelerde destek alıyorlar, geldiğimiz noktada benim Türkiye ikincisi olduğum Polatlı'da çok az kişi tarafından bilinmekte, bu spor Polatlı'da çok yaygın değildi. Bugün bu spora benimle birlikte ilgi duyan ve yarışma hazırlıklarında olan öğrencilerim bulunmakta nitekim Polatlı'daki salonların yetersizliğinden dolayı daha fazla verim alamıyor istediğimiz başarıya ulaşamıyoruz. Ben şehirdeki başkanlarımızdan, iş adamlarımızdan ve Polatlı sevdalılarından bizlere sponsor olmalarını ve destek olmalarını istiyorum. Bu yarışmaları Polatlı'da uluslararası düzeyde yapabiliriz. Bizlerde gittiğimiz her yarışmada Polatlımızın adını gururla orada duyurabiliriz. Şuana kadar bu spor branjında Polatlı'da 2 kişi var, onlardan biride benim." dedi.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Polatlı'lı, Hakan, Koçyiğit,, Dünya, Şampiyonasında,
Yorumlar
Haber Yazılımı