Haber Detayı
15 Mayıs 2013 - Çarşamba 23:44
 
Psikologlardan TBMM Önünde Eylem
Psikologların meslek örgütlerine ve bağımsız meslek yasalarına sahip olmaları gerektiğini savunan 50 civarında psikolog ve psikoloji öğrencisi, psikolog meslek yasası taleplerini dile getirmek için Ankara'da bir basın açıklaması yaptı.
Ankara Haberi
Psikologlardan TBMM Önünde Eylem

 
 

Psikologların meslek örgütlerine ve bağımsız meslek yasalarına sahip olmaları gerektiğini savunan 50 civarında psikolog ve psikoloji öğrencisi, psikolog meslek yasası taleplerini dile getirmek için TBMM Dikmen kapısı önünde basın açıklaması yaptı.

Gruba, destek veren CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP milletvekilleri geçen hafta yaptıkları ODTÜ ziyareti sırasında böyle bir örgütlenme ve hak arayışından haberdar olduklarını, her mesleğin kendi yasası ve örgütü olmasının mesleklerin deontolojik ve öz yönetimleri açısından büyük önemi olduğunu ve kendi seçtikleri organlar vasıtasıyla söz sahibi olmalarının demokrasi ve çağdaşlığın bir gereği olduğunu ifade ettiler.

CHP'li milletvekilleri Özel ve Ağbaba, yağmur altında basın açıklaması yapan grubun bugün yaptıklarının bundan 50 yıl sonra meslektaşları tarafından önemle anılacağını da belirttiler.

Bin 780 imza toplayan grup, topladıkları imzaları Meclis Başkanına sunmak ve siyasi parti grupları ile görüşmek için daha sonra Meclis'e giriş yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Psikologların, meslek, örgütlerine, bağımsız, meslek, yasalarına, sahip, olmalar
Yorumlar
Haber Yazılımı