Haber Detayı
02 Haziran 2013 - Pazar 00:05
 
Sincan'da Gönüller Sinemada Buluştu
Sincan Belediyesi ve Hacettepe Üniversitesi el ele verdi, iki kuşak arasında kopma noktasına gelen gönül birliğini tekrar kurdu.
Sincan Haberi
Sincan'da Gönüller Sinemada Buluştu

Sincan Belediyesi Hacettepe Üniversitesi ile birlikte güçlerini birleştirdi. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü gönüllü öğrencilerin hayata geçirdiği “Gönüller Bir Olsun” projesiyle Güngörmüşler Konağındaki amcalarla gönüllü gençler arasında gönül köprüleri kurdu. İki farklı kuşağın kaynaşmasının sağlayan “Gönüller Bir Olsun” projesi ilçede hızla devam ederken projeye destek ilçe sakinlerinden de gelmeye başladı. Güngörmüşlerle birlikte zaman geçirmek için Konağa gelenlerin sayısındaki artışı oldukça sevindirici bulan gönüllü gençler, toplumsal bir harekete vesile olmaktan dolayı oldukça memnun olduklarını söyledi.

Güngörmüşlerle birlikte zaman geçirmekten çok mutlu olduklarını ifade eden Hacettepe Üniversitesi Öğrenci Temsilcisi Kıvanç Uzun; “ Bizim toplumumuzda büyüklerimiz her zaman başımızın tacıdır. Fakat son yıllarda şehir hayatı ve popüler kültürün etkisiyle bizim için önemli olan bizi biz yapan değerleri unutmaya ya da görmemeye başladık. Okuduğumuz bölüm itibariyle de büyüklerimizi herkese hatırlatmak ve aslında iki kuşağın birbirinden öğrenebileceği çok şey olduğunu göstermek için Sincan Belediyesi ile birlikte “Gönüller Bir Olsun” projesini hayata geçirdik. Arkamıza da büyük destekler alarak Sincan’da güngörmüşlerle çok güzel vakit geçiriyoruz. Umuyoruz ki herkes buraya gelir ve bizlerle 1 gün geçirir.” dedi.

Proje ile öğrenciler, güngörmüşlere evlerinde yardımdan temizliğe, alışverişten gazete okumaya kadar pek çok konuda yardım edecek. Bunun yanı sıra güngörmüşlerle birlikte tarihi yerleri gezecek olan gençler, eğitimlerini güngörmüşlerle birlikte hayatın içinde öğrenecek. Projenin toplumsal bir farkındalık oluşturarak herkesin bu oluşuma katkı sağlamasını bekleyen gönüllü gençler, diğer öğrencilerinde bu harekete davet ediyor.

GÜNGÖRMÜŞLER BEYPAZARINDA

Sincan Belediyesi’nin desteğiyle çığ gibi büyüyerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sincan Kaymakamlığının da dahil olduğu proje, ilçe de hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Kızılcahamam’a giden grup bu kez de Beypazarı’nı gezdi. Teke Dağına çıkan Güngörmüşler, Gönüllü gençlere eski toprağın dayanıklılığını bir kez daha gösterdi. Beypazarı’nı oldukça beğenen güngörmüşler, gönüllü gençlere sık sık teşekkür etti.

Gezi sonunda oldukça mutlu olduğu gözüken Osman Gül; “Belediyemiz ve Güngörmüşler Konağı sayesinde Beypazarı’na da gitmek nasip oldu, gerçekten çok mutluyum. Evlatlarımızda bizimle tek tek ilgilendi her ihtiyacımızı karşıladı. Belediyemize, Güngörmüşler Konağına ve gençlere bu proje için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

GÖNÜLLER SİNEMADA BULUŞTU

İki kuşağı birbirine daha da yaklaştıran aktiviteler hızla devam ederken güngörmüşler ve gönüllü gençler sinema izleme fırsatı da buldu. “Eşref Paşalılar” adlı filmi izleyen grup kimi zaman güldü kimi zamanda hüzünlendi. Eskinin mahalle yaşantısının da anlatıldığı filmi oldukça beğenen güngörmüşlerin geçmişe olan özlemleri gözlerinden okunuyordu. İki kuşağında birlikte olmaktan keyif aldığı proje ile kuşaklar farklı olsa da gönüllerin bir olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Hacettepe, Üniversitesi, el, ele, verdi, iki, kuşak, arasınd
Yorumlar
Haber Yazılımı