Haber Detayı
25 Mayıs 2013 - Cumartesi 18:03
 
Sincan'da Mahalle Şenlikleri Başlıyor
incan Belediyesi, yaz mevsiminin gelmesiyle beraber Sincanlıların hoşça vakit geçirebilmesi için mahalle şenlikleri başlattı.
Sincan Haberi
Sincan'da Mahalle Şenlikleri Başlıyor

7’den 70’e herkesin merakla beklediği mahalle şenlikleri, 8 Eylül’e kadar her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günü farklı bir mahallede düzenlenecek. Lale Meydanında açılışı yapılacak olan şenliklerde, kukla gösterilerinden animasyona, yarışmalardan konserlere kadar pek çok etkinlik yapılacak.

Sincan Belediyesi’nin sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında düzenlediği mahalle şenlikleri başladı. Eskinin geleneksel tadı olan mahalle şenlikleri, Sincan halkının yaz akşamlarını süslemeye bu yıl da devam ediyor. Yaz mevsimine girilmesiyle sokakların canlandığı şu günlerde çocuklar; kukla, animasyon ve yarışmalarla eğlenirken, aileler de verilen konserler sayesinde yaz akşamlarını renklendiriyor. Eylül ayına kadar devam edecek olan mahalle şenlikleri her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri akşam 19.00’da ilçe sakinleri ile buluşacak. Çocukların büyük bir ilgi ile beklediği mahalle şenliklerinin Lale Meydanında start verdiklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “Gerçekleştirdiğimiz bu sosyal ve kültürel faaliyetler ile tatile gidemeyen vatandaşlarımız biraz olsun yaz sıcağının bunaltıcı etkisinden kurtulabilme imkanına sahip oluyor. Tüm halkımızı mahalle şenliklerimizde görmekten onur duyarız” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: incan, Belediyesi, yaz, mevsiminin, gelmesiyle, beraber, Sincanlıların, hoşça, v
Yorumlar
Haber Yazılımı