Haber Detayı
29 Mayıs 2013 - Çarşamba 02:23
 
Süleyman Çırak, Muhtarlarla Buluştu
AK Parti’den Sincan Belediye Başkanlığına Aday Adayı olan mimar Süleyman Çırak, çalışmalarına hız vermeden devam ediyor.
Sincan Haberi
Süleyman Çırak, Muhtarlarla Buluştu

Dün sabah, yerel basının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Çırak akşam mahalle muhtarlarıyla yemekli toplantıda buluşarak Sincan ile ilgili projelerini ve düşüncelerini anlattı.

Sincan Belediye Başkanlığına A. Adaylığını açıklayan Yüksek İç Mimar Süleyman ÇIRAK, Sincan için yapılması gereken çalışmalar ve gerçekleştirmek istediği projeleri hakkında mahalle muhtarlarına yemekli brifing verirken “Sincan için yapılması gereken çok şeyimiz var. Bu istek ve arzu, şahsım ve ekibimde var” diye konuştu.

Sincan’da bulunan Amelda Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya çok sayıda mahalle muhtarı katıldı. Burada bir konuşma yapan Süleyman Çırak, adaylığı ve yapmayı düşündükleri projeler hakkında şunları söyledi:

“Muhtarlarımız belediye ile halk arasında iletişimi sağlayan yegane unsurdur . İlk icraatımız olarak muhtarlık hizmet yapısını değiştireceğiz. Muhtarlarımız hizmetlerini daha iyi ve ferah bir ortamda sunacak. Yapacak olduğumuz merkez ile birçok kamu hizmeti bir arada sunulacak. Halkımız ile direkt bağlantılı kamu kurum ve kuruluşlarını yer anlamında rahatlatacağız. Kamu kurum ve kuruluşlarının isteklerine cevap veren bir sistem kuracağız.

Şöyle ki;

İlk etapta 27 mahallemize hizmet merkezini inşa edeceğiz. Yapacak olduğumuz merkezlerde muhtarlık ofisi, Aile hekimi, Hızır 112 Acil Araç Merkezi, Polis Merkezi, Zabıta Merkezi, tüm özel ve resmi kuruluşlarının online tahsilat merkezi, kütüphane, 300 kişilik çok amaçlı salon, PTT, Belediye Şikayet-Öneri değerlendirme merkezi ve Sosyal Yardım Bankası bulunacak.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti’den, Sincan, Belediye, Başkanlığına, Aday, Adayı, olan, mimar, Süleyma
Yorumlar
Haber Yazılımı