Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 01:42
 
Yaşar Tatar: Kırım Tatarlarının Sesi Olacağım
Çorum-Alaca Kalecikkaya Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yaşar Tatar, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti’den Ankara 3. Bölge milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Siyaset Haberi
Yaşar Tatar: Kırım Tatarlarının Sesi Olacağım

    AK Parti’den Ankara 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Yaşar Tatar, Genel Merkez’e giderek aday adaylığı müracaatında bulundu. Çorum’un Alaca İlçesi Kalecikkaya Köyü’nde doğan Yaşar Tatar, aynı zamanda Kırım Tatarı ve Kalecikkaya Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin başkanlığını sürdürüyor.

    KIRIM TATARLARINI
    TEMSİL ETMEK İSTİYORUM

   
    Kırım Türklerinden olan Yaşar Tatar, milletvekili aday adaylığı ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada “Türkiye’de yaklaşık 6 milyona yakın Kırım Tatarı bulunuyor. Ben de Kırım Türklerini TBMM’nde temsil etmek istiyorum” diye konuştu.
   27. Dönem Ankara Milletvekili Aday Adaylığı müracaatını AK Parti Genel Merkezine yapan Yaşar Tatar, şu değerlendirmelerde bulundu:
    “Önceliğimiz, bu ülkenin önderi ve lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ı bu zorlu süreçte yalnız bırakmamak ve ülkemizi daha güzel bir geleceğe taşımaktır. Bu seçimin ne kadar gerekli olduğunu biliyoruz ve birlik beraberliğimizi tescillemek için bu yola çıktık. 24 Haziran seçimleri, yeni Türkiye’nin, güçlü Türkiye’nin, müreffeh Türkiye’nin başlangıcı olacaktır. İnşallah biz de 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda davamızın ve reisimizin yanında kutlu mücadelemize devam edeceğiz. Tarihi önem arz eden bu seçimin ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yaşar, Tatar:, Kırım, Tatarlarının, Sesi, Olacağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı