Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 12:46
 
Yenimahalle'de Salgınla Mücadele Devam Ediyor
Yenimahalle Belediyesi, koronavirüs salgını sebebiyle ilçede riski minimize edebilmek için 10 aydır gecesini gündüzüne katıyor.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'de Salgınla Mücadele Devam Ediyor

İlçede gerek esnafın gerek vatandaşın mağduriyetini giderebilmek için ilk günden beri tüm imkanlarını seferber eden Yenimahalle Belediyesi hem ülke genelinde alınan tedbir kararlarının ilçe genelinde uygulanmasını yakından takip ediyor hem de maddi manevi destekleriyle ilçe sakinlerinin yanında oluyor.

Türkiye genelinde pandemi ilan edildiği günden beri tüm birimleriyle aralıksız tedbir ve destek sürecine katkı sunan Yenimahalle Belediyesi, her gün bin 500 aileye 4 çeşit yemek götürmeye devam ediyor. İlçe sakinlerine maske ve dezenfektan desteğini de sürdüren ekipler bugüne kadar ilçe genelinde 1 milyon 849 bin 900 adet maske ve 463 bin 570 litre hijyen malzemesi dağıttı.

Şu ana kadar tüm ayni yardımlara 1 milyon 119 bin 780 TL harcama yapan belediye, kiracılarına yılın ilk 6 ayı için yüzde 50 indirim yaparken kira ödemelerini de 6 ay sonraya öteledi. 158 bin 363 aileye ayni, 21 bin 150 aileye nakdi yardım yapılırken 30 bin yardım kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle'de, Salgınla, Mücadele, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı