Haber Detayı
16 Nisan 2015 - Perşembe 00:41
 
Yenimahalle'de Kutlu Doğum Haftası Kutlandı
Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrifinin 1444. yılı dolayısıyla Yenimahalle Belediyesi tarafından Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'de Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile eşi Azize Yaşar’ın ev sahipliği yaptığı programa, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan yardımcıları Erhan Aras, Hüseyin Boran, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve binlerce Yenimahalleli katıldı.

Sunuculuğunu Esat Aydoğan’ın yaptığı gece, 2010 Dünya Kur'an-ı Kerim güzel okuma 1’incisi Ali Tel’in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından kasidehanlardan Ömer Faruk Güney, Fazlı Çoban, Esat Aydoğan ve Hacı Bayram Veli Camii Emekli İmam Hatibi Bilal Demiryürek’in Türk tasavvuf musikisi konseri Yenimahallelilere duygu dolu bir gece yaşattı.

'HAYATI, GÖRMEK İSTEYENLER İÇİN ÖRNEKTİR'

Hz. Peygamber'in hayatından alıntılar yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Yüce Allah’ın Kur'an-ı Kerim’de Habibim diye seslendiği peygamberimiz, yaşamı ile insanlığa örnek olmaya devam etmektedir. Peygamberimizin hayatı, görmek isteyenler için örnektir. İnsan-ı kamil onda vücut bulmuştur. Bizler, iyiyi kötüyü ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli ve hoşgörülü olmayı yani her şeyin en iyisini ve en güzelini, O Rahmet peygamberinden öğrendik." dedi.

Hz. Peygamber'in hayatını anlatan eserleri okumaya, anlamaya bugün her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Yaşar, "Peygamberimizin ahlakını yaşamaya çalışmaya ihtiyacımız var. Bir arada huzur ve barış içinde yaşamamızın tek koşulu peygamberimizin öğretilerine uymak, okumak, Kur'an-ı anlamaktan geçmektedir. Yaşamı ve öğretileri ile binlerce yıl ötesinden hala ışığı ile insanlık sürecini aydınlatmaya devam eden Resullullah Efendimiz'i bu müstesna akşamda yad ediyoruz. Bugün her zamankinden fazla şefaatine muhtaç olduğumuz Peygamber Efendimiz'e onun ehlibeytine salat ve selam olsun." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hz, Muhammed’in, (SAV), dünyaya, teşrifinin, 1444, yılı, dolayısıyla, Yenimahall
Yorumlar
Haber Yazılımı