Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 10:38
 
Zafer İçyer'in İsmi Sincan'da Yaşatılacak
Geçtiğimiz günlerde vefat eden Zafer İçyer’in ismi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar ile Sincan’da bir caddeye verildi.
Sincan Haberi
Zafer İçyer'in İsmi Sincan'da Yaşatılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi; geçtiğimiz günlerde vefat eden siyasetin duayelerinden, Sincan ve Ankara’nın önemli isimlerinden birisi olan Zafer İçyer’i unutmadı. Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısının ilk gününde Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, CHP’li Meclis Üyesi Ertan Işık, MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Yıldız ve  İYİ Parti’li Meclis Üyesi Atilla Çelik’in ortak vermiş oldukları önerge ile mecliste görüşülerek oturuma katılan 110 Belediye Meclis Üyesinin oylarıyla kabul edildi.

Önergede şöyle denildi:

“Ankara Yerel Siyasetinin önemli isimlerinden biri olan, geçmiş dönemlerde Sincan ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yapan, özellikle eğitim konularında yapmış olduğu çalışmalar ve Hacı Bayram-ı Veli bölgesinde yapılan restorasyon çalışmalarında yürüttüğü faaliyetlerle bölgenin bugünkü duruma gelmesinde büyük emeği olan Merhum Zafer İçyer’in isminin Sincan İlçesi Malazgirt Mahallesi 93. Cadde’ye verilmesi hususundaki önergemizin meclis gündemine alınarak gereğinin yapılmasını arz ederiz..”

Alınan karar gereği Sincan-Malazgirt Mahallesi’nde bulunan 93. Caddeye Zafer İçyer’in adı verildi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Zafer, İçyer'in, İsmi, Sincan'da, Yaşatılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı