Haber Detayı
21 Eylül 2018 - Cuma 12:16
 
Baymak, Ankara'da 1 Günde 3 Yeni Bayi Açılışı Yaptı
Türkiye’nin iklimlendirme sektörü liderlerinden Baymak, Ankara’da 3 yeni bayinin açılışını gerçekleştirdi.
Ekonomi Haberi
Baymak, Ankara'da 1 Günde 3 Yeni Bayi Açılışı Yaptı

Açılışa katılan Baymak CEO’su Ender Çolak, “İlk 6 ayda 101 bayiyi Baymak ailesine kattık. Yıl sonuna kadar 20 yeni bayi daha ailemize katılacak. Yatırımlarımızla hedefimiz yıl sonunda yüzde 50’nin üzerinde büyümeye ulaşmak” dedi.

 

4 mevsim ürün gamıyla iklimlendirme sektörünün öncü markalardan Baymak, bayi ağını büyütmeye devam ediyor. Ankara’da 1 günde 3 büyük bayinin açılışı gerçekleştiren Baymak’ın hedefi Türkiye’nin her noktasında kullanıcılara son teknolojiyi ulaştırabilmek. 18 Eylül Salı günü Ulus’ta Termosan Isıtma Soğutma sahibi Suat İnan, Altındağ’da AKC Teknik Levent Karaçor ve İbrahim Canbaz, Yenimahalle’de ise Aknaz Yapı Zafer Şahiner ve İbrahim Şahiner’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenlerine Baymak CEO’su Ender Çolak katıldı. Ulus, Yenimahalle ve Altındağ’da gerçekleşen açılış törenlerine yoğun ilgi gösterildi.

Bayi açılışlarında konuşan Baymak CEO’su Ender Çolak, yıl sonuna kadar 20 yeni bayinin daha Baymak ailesine katılacağını ifade etti. Çolak, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “50’inci yılımıza kısa bir süre kalmışken, deneyimlerimiz ve sektörümüzü bir adım daha ileriye taşımak ve müşteri memnuniyetimizi arttırmak için bayi ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. 2017 yılında ailemize 135 yeni bayi katılmıştı. Bu yıl da ilk 6 ayda Baymak ailesine eklenen 101 yeni bayi ile gücümüzü arttırmaya devam ediyoruz. Hedefimiz Türkiye’nin her yerine ulaşmak; her yerini Baymak bayileriyle örmek.”

Konuşmasında Baymak’ın yılın ilk 6 ayında cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 55 arttırdıklarını dile getiren Ender Çolak, 2018 yılının Baymak için büyüme yılı olduğunu söyledi. Yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini dile getiren Çolak; “2 yıl içinde 16 milyon Euro yatırım gerçekleştireceğiz. Bu yatırımların büyük bir oranı ise Ar-Ge ve üretim odaklı olacak. Yaptığımız yatırımla gelecek hedefimiz, Baymak’ı teknoloji ihraç eden, kendi sektöründe dünyanın ilk 10 markasından biri haline getirmek” dedi.

İhracatta bu yıl Rusya pazarına girdiklerini belirten Ender Çolak, ihracat cirosunu önümüzdeki dönemde daha da artıracaklarına değinerek 2018 yıl sonu hedeflerinin yüzde 50’nin üzerinde büyüme olduğunu vurguladı.

“Tüm bunları size anlatırken döviz kurları nedeniyle yaşadığımız ekonomik dalgalanmayı ve etkilerini de göz ardı etmiyorum” diyen Çolak, “Biliyoruz ki ülke ekonomisinin gerçekleriyle bağdaşmayan bu durum “spekülatif ataklar” içeriyor. Bu günleri hem kamu hem de özel sektör iş birliği ve kenetlenmesiyle güçlenerek aşacağız. Özellikle Baymak Ailesinin yeni üyelerine söylemek istiyorum; içiniz rahat olsun! Baymak olarak böyle dönemlerde özellikle hız kesmediğimiz gibi zor zamanlarda esas farkın yaratılacağına inanan bir vizyona sahibiz. BDR Thermea Group’un da büyük desteğiyle yatırımlarımıza ve faaliyetlerimize tam gaz devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Baymak,, Ankara'da, 1, Günde, 3, Yeni, Bayi, Açılışı, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı